Miroslav Kopecký: „Spolupráce se Slavií trvá od roku 2008“

dortmund_slavia_000

RYCHNOV N. K. – Rychnovská tiskárna Uniprint vydává další knihu, tentokrát ze sportovního prostředí. Jde o knihu věnovanou pražské Slavii. „Dokumentuje nejúspěšnější poválečné období nejstaršího českého fotbalového klubu,“ říká ve zkratce spolumajitel tiskárny MIROSLAV KOPECKÝ.

 

V současné době vydáváte novou knihu o pražské Slavii. Můžete nám ji blíže představit, a co v ní čtenáři najdou?

Kniha dokumentuje nejúspěšnější poválečné období nejstaršího českého fotbalového klubu. Jedná se o časový úsek od léta 2018 do podzimu 2019. V Evropské lize Slavia postoupila ze skupiny, kde jejími soupeři byli FC Kodaň, Zenit Petrohrad a Girondins Bordeaux s českým reprezentantem Jaroslavem Plašilem. Na jaře potom vyřadila belgický Genk FC a FC Sevilla. Ve čtvrtfinále potom padla s londýnskou Chelsea po velice vyrovnaných partiích. Na domácí scéně vyhrála Český pohár, stala se Mistrem ČR a získala i Československý superpohár! V předkole Ligy mistrů vyřadila rumunskou Kluž a v základní skupině Ligy mistrů se střetla s fotbalovými giganty – Interem Milán, Borusií Dortmund a FC Barcelona. Ze všech utkání je v knize spousta krásných fotografií s komentáři samotných hráčů. Čtenáři se také dozví, jak se do Slavie dostal trenér Jindřich Trpišovský, jak pod vedením Tomáše Syrovátky bylo vybudováno Slavia museum a zajímavé jsou i názory a filozofie předsedy představenstva pana Tvrdíka.

 

Bez názvu-1

 

Kde si ji zájemci mohou koupit nebo objednat?

Knihy jsou ke koupi ve všech prodejnách knižního velkoobchodu Knihy Dobrovský, prodejnách Sportisimo a jejich e-shopech, ve Fanshopu Slavia a samozřejmě i v naší tiskárně Uniprint v Rychnově nad Kněžnou.

 

Váš vztah k sešívaným je obecné známý. Kdo vás k fandění Slavii přivedl?

Červená a bílá barva dresů s hvězdou na srdci! Ty dresy mě učarovali už jako malému klukovi a trvá to dodnes. V Ličně na základní škole byl ve škole tělocvik hlavně fotbal. Řídící učitel pan Krupka byl fanoušek Sparty, a proto jsem už někdy od druhé třídy věděl, že fotbalový národ se dělí na slávisty a sparťany. Tak jsme si to při tělocviku a potom i po škole rozdávali se Spartou na hřišti. To bylo slávy, když se vyhrálo. Ale taky jsem chodil domů s brekem, když nám to sparťani nandali… (usmívá se)

 

Tiskárna Uniprint patří k dlouholetým partnerům Slavie. Co kromě knih pro ni tisknete?

Spolupráce se Slavií trvá od roku 2008. Tiskneme vše, co Slavia potřebuje. Na každý domácí zápas fotbalový magazín Poločas, plakáty, letáky, kalendáře, akreditační karty, hráčské karty, klubová pexesa a spoustu dalších věcí.

 

Jak si užíváte po letech tápání její současné úspěchy?

Móóóóóc!!! (směje se)

 

Miroslav Kopecký s Jindřichem Trpišovským na letišti v Kluži po vítězném zápase předkola Ligy mistrů.

Miroslav Kopecký s Jindřichem Trpišovským na letišti v Kluži po vítězném zápase předkola Ligy mistrů.

 

Který zážitek cestou pohárovou Evropou byl pro vás největší?

To nemohu jednoznačně určit. Každý zápas byl jedinečný a obrovský zážitek.

 

Když si promítnete stadiony, jež jste navštívil, a atmosféru na nich, který z nich vás uchvátil?

Asi Westfalenstadion v Dortmundu, to je pekelný kotel s fantastickým publikem. A hned po něm Stamford Bridge, kde má domov Chelsea.

 

Pro koho ze současného kádru Slavie máte slabost?

Dlouhá léta to byli kapitán Milan Škoda a Tomáš Souček, bohužel, oba již ze Slavie odešli. Ze současných hráčů je to Ondra Kolář a Honza Bořil. Poctivci a srdcaři!

Čtenářská diskuze