Ministr měl „pozastavit Mělčany“

Foto: Vizualizace díla.

Foto: Vizualizace díla.

DOBRUŠKA/MĚLČANY - Se zajímavým názorem do ankety pro starosty – co říkají na situaci kolem průzkumu a těžby břidlicového plynu v našem kraji, přišel starosta obce Pohoří Zdeněk Krafka:

„Pitná voda se během několika dalších let stane velmi vzácnou surovinou. Proto je potřeba veškeré zdroje chránit. Mě jen  mrzí ,že pan ministr Chalupa také nevrátil na začátek projednání výstavby  nádrže na Mělčanech, která by přirozeným průsakem dotovala podzemní vody, jež se na území Obce Pohoří čerpají a které pije asi 150 000 odběratelů, včetně Hradce Králové,“ uvedl Zdeněk Krafka.

Dodejme, že ministr Chalupa při loňské návštěvě kraje, začátkem června, přislíbil, že se problematice Mělčan bude intenzivně věnovat. Tehdy ministr Tomáš Chalupa zahájil cestu po kraji v sídle státního podniku Povodí Labe v Hradci Králové za přítomnosti generálního ředitele Tomáše Vaňka a starostů obcí v povodí  Dědiny, kde se hovořilo na téma výstavba protipovodňové nádrže Mělčany. „Slyšel jsem důležité názory starostů jak celou záležitost s nádrží v Mělčanech vidí a myslím si, že se celý ten příběh hodně posunul. Debata, co se dneska dá vrátit na začátek, jestli přehrada, nebo poldr, respektive nádrž versus poldr,“ řekl tehdy ministr a dodal, že zatím neví jestli se dá jednání vrátit na začátek, kolik to bude stát úsilí, času a peněz a jaká je pravděpodobnost, že se toho dosáhne. Zatím to ale vypadá, že se v této věci nic nového neděje.

–voř-

Čtenářská diskuze