Mimořádný úspěch výběru OFS Rychnov kategorií U9 a U10

ofsVelkého úspěchu dosáhly v Krajské zimní halové lize kategorií U10 a U9 výběry OFS Rychnov nad Kněžnou, když se staly celkovými vítězi.

RYCHNOV N. K. – Zimní halová liga se skládala ze tří turnajů. První se konal 24. listopadu v Rokytnici v O. h., druhý 22. prosince v Jaroměři a třetí ve sportovní hale v Hostinném. Zde se rozhodovalo o konečném umístění v celé halové lize.

Zaplněné ochozy z řad rodičů aplaudovaly výkonům malých fotbalistů. Vítězem v obou kategoriích se staly výběry OFS Rychnov nad Kněžnou. Starší výběr spolu s druhým OFS Hradec Králové postupuje na mezikrajské finále s Pardubickým KFS, které se koná 10. března ve sportovní hale v Hradci Králové – Třebši.

„V dalším ročníku ZHL, který pořádala KM KFS Hradec Králové dosáhly reprezentace OFS Rychnov mimořádného úspěchu. Co moje paměť sahá, tak se našim výběrům ještě na této úrovni nepodařilo dosáhnout takového úspěchu a získat v obou kategoriích po závěrečném hodnocení prvenství a zlaté medaile! Od výběru kategorie U9 (roč. nar. 2010 a ml.), který jsme společně s trenéry Kamilem Kaplanem a Zdeňkem Rektorem sestavili během prvních turnajů OZHL, jsme v prvním turnaji, jež pořádal OFS Rychnov v Rokytnici v O. h. příliš neočekávali. Konečný výsledek, kdy jsme turnaj suverénně vyhráli, předčil naše očekávání a myslím, že překvapil i samotné hráče. Do druhého turnaje v Jaroměři jsme již cestovali jako favorité a tuto roli jsme také splnili. Naše hra přes nízký věk a malé zkušenosti těchto hráčů působila velmi kompaktně a na většinu zápasů byla radost se dívat. Závěrečný turnaj v Hostinném měl naši pozici potvrdit. Nutno říct, že z pohledu hry a předvedeného výkonu se nám turnaj příliš nepovedl a roli favorita jsme v tomto turnaji nenaplnili. Snad výkon mužstva a průběh turnaje ovlivnily přílišné uspokojení z posledních výsledků nebo dlouhá cesta autobusem, a s tím spojený brzký budíček. Ale i přes nepřesvědčivý výkon v závěrečném turnaji jsme konečné vítězství uhájili a s převahou v kategorii U9 zvítězili! Super a vynikající výsledek!

Pro kategorii U10 (roč. nar. 2009 a ml.) to bylo již druhé vystoupení v sérii krajských halových turnajů a svoji sílu již tato reprezentace prokázala. Pod vedením trenérů Miloše Gajdy a Miroslava Strnada měl tento výběr svojí sílu opět předvést. Stručně a věcně řečeno – povedlo se! Průběh všech tří turnajů korespondoval s hrou a vystoupením mladší kategorie U9. Suverénní vítězství a pohledná hra v prvním turnaji, potvrzení postavení a opět oku lahodící výkony v turnaji druhém a už ne příliš vydařený turnaj třetí. Na konečné pořadí v seriálu zimních turnajů však tento výpadek neměl vliv. V kategorii U10, která se mimo jiné v průběhu jednoho roku velmi vyrovnala, náš výběr svoji úlohu splnil a první místo naše reprezentace obsadila, řeknu bez obalu, bezkonkurenčně! Vynikající! První místa našich mužstev ještě umocnilo hodnocení jednotlivců, v němž jsme získali ocenění pro nejlepšího střelce v kategorii U9 a nejlepšího hráče v kategorii U10. Nezbývá než všem pogratulovat, poděkovat, pokochat se medailemi a užít si úspěchu. Čekají nás však další zápasy a turnaje. Do těch si popřejme hodně podobných úspěchů a skvělých vystoupení našich reprezentací minimálně na krajské úrovni,“ zhodnotil velký úspěch výběrů OFS předseda KM OFS Václav Leimer.

Výběr OFS Rychnov kategorie U9: Adam Gavula, Matyáš Kuhn, Vojtěch Padrián, Tomáš Grulich, Sebastian Brož, Marek Beneš, Martin Kocka, Matěj Morávek, Václav Kyncl, Matyáš Gavlák, Adam Šereda | trenéři: Zdeněk Rektor a Kamil Kaplan.

Výběr OFS Rychnov kategorie U9: Adam Gavula, Matyáš Kuhn, Vojtěch Padrián, Tomáš Grulich, Sebastian Brož, Marek Beneš, Martin Kocka, Matěj Morávek, Václav Kyncl, Matyáš Gavlák, Adam Šereda | trenéři: Zdeněk Rektor a Kamil Kaplan.

KATEGORIE U9

Výsledky

OFS Hradec Králové – OFS Rychnov n. K. 2:2

Branky: Zima Petr, vlastní – Kyncl Václav, Kocka Martin.

 

OFS Náchod – OFS Rychnov n. K. 0:5

Branky: Kocka Martin 2, Kyncl Václav 2, Gavula Adam.

 

OFS Trutnov – OFS Rychnov n. K. 4:2

Branky: Šulc Jakub 3, Říha Matěj- Beneš Marek, Kocka Martin.

 

OFS Hradec Králové – OFS Rychnov n. K. 3:1

Branky: Červený Ondřej, Zima Petr, Vlášek Jakub – Morávek Matěj.

 

OFS Náchod – OFS Rychnov n. K. 0:5

Branky: Kyncl Václav 2, Kuhn Matyáš 2, Padrián Vojtěch.

 

OFS Trutnov – OFS Rychnov n. K. 2:3

Branky: Píša Ondřej, Šulc Jakub – Kyncl Václav 2, Brož Sebastián.

 

Konečná tabulka po třech turnajích

1. OFS Rychnov n. K. 38 b., 2. OFS Hradec Králové 33, 3. OFS Trutnov 25, 4. OFS Náchod 9.

 

Individuální ceny

Nejlepší střelec ZHL:  Matěj Říha (OFS Trutnov) – 15 branek.

Nejlepší hráč ZHL: Tobiáš Vlášek (OFS Náchod).

Nejlepší brankář ZHL: Tadeáš Hruška (OFS Hradec Králové).

 

Výběr OFS Rychnov kategorie U10: Šimon Štěpán, Michal Gajda, Matěj Šťovíček, Jan Baše, Lukáš Gavula, Tadeáš Šimon, Stanislav Monček, Tomáš Trnka a Jan Petrů | trenéři: Miloš Gajda a Miroslav Strnad.

Výběr OFS Rychnov kategorie U10: Šimon Štěpán, Michal Gajda, Matěj Šťovíček, Jan Baše, Lukáš Gavula, Tadeáš Šimon, Stanislav Monček, Tomáš Trnka a Jan Petrů | trenéři: Miloš Gajda a Miroslav Strnad.

KATEGORIE U10

 

Výsledky

OFS Hradec Králové – OFS Rychnov n. K. 3:3

Branky: Steklý Lukáš, Starý Jakub, Reil Lukáš – Štěpán Šimon, Gajda Michal.

 

OFS Náchod – OFS Rychnov n. K. 1:1

Branky: Línek Albert – Baše Jan.

 

OFS Trutnov – OFS Rychnov n. K. 1:5

Branky: Pospíšil David – Šimon Tadeáš 2, Gavula Lukáš, Šťovíček Matěj, Štěpán Šimon.

 

OFS Hradec Králové – OFS Rychnov n. K. 3:1

Branky: Starý Jakub, Schestag Vojtěch, Reil Lukáš – Monček Stanislav.

 

OFS Náchod – OFS Rychnov n. K. 4:1

Branky: Balucha Tomáš 3, Línek Albert – Monček Stanislav.

 

OFS Trutnov – OFS Rychnov n. K. 2:4

Branky: Přiklopil Erik, Exnar Jiří – Štěpán Šimon 2, Gavula Lukáš.

 

Konečná tabulka po třech turnajích

1. OFS Rychnov n. K. 37 b., 2. OFS Hradec Králové 31, 3. OFS Náchod 30, 4. OFS Trutnov 2.

 

Individuální ceny

Nejlepší střelec ZHL: Tomáš Balucha (OFS Náchod) – 22 branek.

Nejlepší hráč ZHL: Matěj Šťovíček (OFS Rychnov n. K.).

Nejlepší brankář: Lukáš Votoček (OFS Trutnov).

Čtenářská diskuze