Mezinárodní Mistrovství ČR v historickém lyžování

OLEŠNICE V O. H. – I v letošním roce máte možnost se zúčastnit MČR v historickém lyžování, a to 22. ledna v lyžařském areálu Juráška v Olešnici v Orlických horách.

Závodí se ve dvou disciplínách, a to disciplíně slalom / závod lyžařské všestrannosti - dvoukolovým systémem v paralelní slalomové dráze. Součástí závodu bude slalom, skok a krátký výběh. Lyžaři budou rozděleni dle vypsaných kategorií. Startovat se bude po dvou v paralelních drahách. Ve druhém kole si dvojice dráhy vymění, do celkových výsledků se časy z obou kol sčítají. Při prezentaci bude znám časový program startu jednotlivých kategorií, abychom omezili čekání na startu.

Druhou disciplínou je Jasankros - Skicross na jasankách. Startovat se bude ve skupinách po šesti závodnících dle startovního pavouka. Z prvního kola postupují všichni, takže každý si odjede minimálně dva sjezdy. Finálové umístění určí vítěze. Každý kontakt, který je prováděn úmyslně za účelem shození nebo vytlačení soupeře z trati, povede k diskvalifikaci – tu posuzuje rozhodčí.

Výstroj bude před startem kontrolována.

Z technických a časových důvodů je možné startovat v každé disciplíně pouze v jedné kategorii. Pokud se do jedné kategorie přihlásí méně jak čtyři závodníci, mohou být zařazeni do nejbližší kategorie. Závody proběhnou na sjezdovce 400m dlouhé s převýšením 100m.

Závodů se může zúčastnit každý, kdo má dřevěné lyže a odvahu. Více informací o závodu a vybavení na www.jasanky.com.

Čtenářská diskuze