Měsíc náborů v Rychnově nad Kněžnou

DSC0225RYCHNOV N. K. - V úterý 25. září 2018 uspořádal fotbalový oddíl FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, z. s. pod záštitou FAČR Měsíc náborů. Dopoledne bylo věnováno školám a školkám, odpoledne široké veřejnosti. Osloveny byly dvě základní školy z Rychnova nad Kněžnou – ZŠ Javornická a Masarykova a pět mateřských školek – Čtyřlístek, Klíček, Kytička, Sluníčko a Láň.

Celkem se akce zúčastnilo 163 dětí. Na deseti stanovištích si mohly děti vyzkoušet různé činnosti a dovednosti. Na prvním stanovišti byla honička, druhé bylo věnované slalomu, na třetím probíhal hod raketou a přebíhání s pingpongovým míčkem, na čtvrtém stanovišti byla připravena překážková dráha, na pátém hod talířem, na šestém  přesnost střelby na koš, na sedmém si děti vyzkoušely přesnost střelby na branku, na osmém stanovišti byl běh přes překážky, deváté stanoviště sloužilo pro nejoblíbenější hru a to fotbal na dvě branky. Na posledním desátém stanovišti si děti mohly nakreslit nebo vybarvit obrázek se sportovní tématikou.

DSC0008Za odměnu ještě děti za příjemně strávený den dostaly na cestu malinovku, lízátko a drobné dárky od fotbalové asociace. Celou akci velice kladně hodnotili trenéři fotbalového klubu i přítomné paní učitelky a páni učitelé.

Václav Brůžek – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou

Čtenářská diskuze