Medailová žeň Zdeny Blaškové na MČR

Zdena Blašková.

Zdena Blašková.

 

PLZEŇ - Do kvalifikace MČR dospělých se probojovaly talentované Eliška Koďousková s Adélou Sazimovou. Obě skončily po velmi dobrých výkonech ve svých kvalifikačních skupinách na druhých místech, ale do hlavní soutěže se nekvalifikovaly. Tam byly přímo nominovány Zdena Blašková s Anetou Širučkovou. Obě se probojovaly až do nedělních závěrečných bojů o medaile. Zdena Blašková ve všech hraných disciplínách.

 

Medailistky v kategorii juniorek U21. Zdena Blašková čtvrtá zleva.

Medailistky v kategorii juniorek U21. Zdena Blašková čtvrtá zleva.

A jak vypadala sportovní část první březnové neděle Zdeny Blaškové?

9.30 – první zápas dne a hned finále. O titul se utkala s před měsícem ještě hradeckou Annou Klempererovou, nyní hájící barvy SKST Hodonín. Zápas má Zdena od počátku zcela pod kontrolou a je z toho jednoznačné vítězství 4:0. První finále = první titul a snad ušetření trochu sil do dalších bojů.

10.15 – bez oslav okamžitě znovu za stůl. S Anetou Širučkovou se staví v semifinále čtyřhry žen proti dvojici Tamara Tomanová (SVS Hradec Králové)/Markéta Ševčíková (SKST Hodonín). Zdena s Anetou jsou nasazené jako dvojky a v průběhu sezony spolu v extralize žen sehrály několik čtyřher a mají vysokou úspěšnost. Je to dobře vidět v průběhu prvních dvou setů. Ševčíková je obranářka, a tak se spoluhráčka musí její hře přizpůsobit. Zdena s Anetou byly dobře připravené a dokázaly využít chyb soupeřek ve výměnách. Ve třetím setu soupeřkám podařilo dostat do průběžného vedení a až do stavu 9:6 byly herně nahoře. Doberské hráčky ale právě v této chvíli prokázaly sehranost a dostatek zkušeností. Set otočily, vyhrály ho 11:9 a postup do finále si zajistily celkovou výhrou 3:0.

 

Medailistky čtyřhry žen. Zdena Blašková čtvrtá zleva.

Medailistky čtyřhry žen. Zdena Blašková čtvrtá zleva.

 

11.30 – po necelé hodině odpočinku nastupuje Zdena v semifinále dvouhry žen proti aktuální české ženské jedničce Haně Matelové. Loni ve stejné fázi turnaje jí podlehla, byla to tedy odveta, protože Matelová hraje soutěž ve Francii, od loňského republikového šampionátu se neutkaly. Zdena ví, co by mělo platit a celý zápas se snaží taktiku dodržovat. Matelová je ale zkušená hráčka, zvyklá na tlak, na to že se každá soupeřka chce na ní vytáhnout. A také je vidět, že se takticky připravila. Zdena prohrála 2:4 a obhájila loňskou bronzovou medaili.

13.00 – druhé finále. Ve smíšené čtyřhře hraje Zdena s ostravským Jiřím Martinkem a o titul se utkají s prvními nasazenými Reitšpiesem a Čechovou. Zajímavostí je, že i Jiří Martinko už vybojoval titul mezi muži do 21 let. Za stolem ale kraluje zkušenější pár. Výsledek 0:3 znamená pro Zdenu stříbrnou medaili a zkompletovanou sbírku. A jestli bude poslední možná medaile zlatá nebo stříbrná, rozhodne finále čtyřhry žen.

 

Zdena Blašková.

Zdena Blašková.

 

14.30 – třetí finále. S oddílovou spoluhráčkou Anetou Širučkovou nastupují proti hráčkám SDU SPORT Ostrava Mikulcové a Šlehobrové. Zápas byl jasnou ukázkou toho, že ve stolním tenise je třeba neustále věřit a soustředit se na další výměnu. Ve všech pěti setech měly fialky setboly. V prvním čtyři, ve druhém dva a přesto prohrávaly 0:2. Přesto je to nezlomilo a stále věřily v obrat. Třetí set už dotáhly do vítězného konce, ve čtvrtém šňůrou 8 bodů otočily ze stavu 3:6 na 11:6 a v pátém z 0:2 na 11:3. Pro Zdenu je to druhý titul z MČR, pro Anetu jediná medaile a hned zlatá.

Čtenářská diskuze