Masopustní průvod s koňmi v Mokrém

MOKRÉ – Masopustní veselí pokračovalo v podhůří Orlických hor i v malé vesničce Mokré.

DSCN4909

V obci Mokré se v sobotu 9. února uskutečnil masopustní průvod, jaký se jen tak nevidí. Hlavními aktéry nebyly jen děti v karnevalových maskách, nýbrž i koně. Celý nápad vznikl již vloni pod záštitou Ostrova naděje – spolku pro záchranu a nápravu koní – a tehdy se také uskutečnil i první nesmělý pokus obnovit masopustní tradice.

Rok se s rokem sešel a koní i příznivců těchto nádherných zvířat přibylo, a dalo tak vzniknout Jezdeckému centru Mokré, které si letos jako svůj první počin vybralo právě masopustní průvod. Vyrazili jsme hodinu před polednem a na svůj příchod upozorňovali halasným bubnováním, troubením a zpěvem. Pro občany Mokrého byly připraveny čerstvé koblihy plněné čokoládou a pro ty menší i svezení na opentlených koních. Na oplátku jsme byli obdarováni domácími pochutinami a tvrdým chlebem, na který si už dělali chuť naši hlavní aktéři. Tímto bychom chtěli vám všem, kdo jste nám otevřeli, srdečně poděkovat, neboť bez vás by se akce nevydařila! Počasí nám přálo, a tak jsme se po necelých třech hodinách sešli jen řádně unavení na společném obědě ve stáji. Už teď můžeme říct, že se těšíme na další rok a doufáme v hojnější účast.

Tím pro nás ovšem sobota nekončila. Večer, jakmile byli koně v bezpečí stáje a řádně nakrmení, přestrojili jsme se z maškarního do společenského a vydali se na První sousedské posezení pořádané spolkem Slíváci. Naši přátelé z country taneční skupiny Alabama předvedli ukázky line dance i párového country a následovala i výuka několika tanečních choreografií. Velmi mile nás překvapilo odhodlání, s nímž se nováčci vydali na parket, a i za to vám patří náš dík.

Průvodem ovšem naše letošní aktivity nekončí, ale teprve začínají! Kromě každodenní výuky jízdy na koni pořádáme i workshopy a semináře, víkendové i prázdninové tábory, soutěže, a především naši největší akci Koním dík, na kterou jste všichni srdečně zváni v sobotu, 25. května na statek Tomek v Mokrém. Více informací o nás naleznete na FB Jezdecké centrum Mokré nebo na stránkách www.jcmokre.cz. Do našeho rostoucího kolektivu též rádi uvítáme nové tváře každého věku i pohlaví!

BELLA KLEPÁČKOVÁ

Čtenářská diskuze