Markéta Jarkovská se po mateřské vrátila do seriálu MMČR 9. místem!

Markéta Jarkovská.

Markéta Jarkovská.

 

RYCHNOVSKO - Další závod prestižního seriálu Kůta Servis Mezinárodního mistrovství ČR 2020 v motokrosu se jel na trati v Opatově 20. září. Pro naše diváky i jezdce to byl nejbližší závod seriálu, kterého se tak mohli zúčastnit. V startovním poli jsme tak měli 2 závodníky, resp. 1 závodníka a 1 závodnici.

Do kategorie žen se přihlásila Markéta Jarkovská, která už v minulosti ženské mistrovství ještě pod dívčím příjmením Ehlová úspěšně jezdila. Po narození dcerky se vrátila do sedla své Yamahy. Letos už odjela několik závodů na krajské či hobby úrovni a dokazovala, že nic neztratila ze svého jezdeckého umění. A tak se Markéta objevila na mistrovském závodě na trati „Opatovských strání“.

V dopolední kvalifikaci zajela 8. čas a jako 8. tak nastupovala na start obou závodních jízd.

V obou jízdách dokázala naše závodnice bodovat, když dojela pokaždé na 9. pozici. Radost svým příznivcům udělala hlavně v 1. jízdě, kdy se po výborném startu držela chvíli na 4. pozici.

 

Markéta Jarkovská.

Markéta Jarkovská.

 

Celkově závod žen

1. Kristýna Vítková – Yamaha Čepelák Racing Team, Yamaha, 1.+1, 2. Elena Kapsamer – Rakousko -Motosport Chýnov, KTM, 2.+2, 3. Barbora Laňková – Orion Racing Team, Suzuki, 3.+3, 9. Markéta Jarkovská – BV Racing, Yamaha, 9.+9.

 

V nejvíce obsazeném závodu veteránů startovalo 31 jezdců. Na start se postavil i náš Petr Mach. Do závodu se kvalifikoval jako 22. Obě závodní jízdy dokončil a získal i pár mistrovských bodů. V samostatné klasifikaci jezdců nad 50 let skončil Petr těsně pod stupni vítězů. (vaš/mš)

 

Celkově závod veteránů

1. Petr Bartoš – Orion Racing Team, KTM, 1.+1, 2. Martin Žerava – KRTZ Motorsport, Suzuki, 2.+2, 3. Radek Toman – Promoto Husqvarna Racing Team, Husqvarna, 3.+3, 19. Petr Mach – Starling Cross Team, Honda, 22.+18.

 

Petr Mach.

Petr Mach.

 

Celkově závod veteránů nad 50 let

1. Roman Skalka – SXS Form Vision Racing Team, Yamaha, 1.+1, 2. Petr Dokoupil – KRTZ Motorsport, Yamaha, 2.+2., 3. Josef Nesejt – MX Martin Group, Kawasaki, 3.+3, 4. Petr Mach – Starling Cross Team, Honda, 5.+4.

 

Celkově závod MX2

1. Šimon Jošt – SR-Osička MX Team, KTM, 3.+1, 2. Petr Rathouský – Orion Racing Team, KTM, 2.+3, 3. Marek Sukup – HT Group, KTM, 4.+2.

 

Celkově závod MX1

1. Sebastian Nagl – Německo – Haas Racing Team, KTM, 1.+1, 2. Filip Neugebauer – Osička MX Team, KTM, 3.+2, 3. Martin Krč – Sixtynine, KTM, 2.+3.

Čtenářská diskuze