Máme se dobře. Náš kraj je druhým nejlepším Místem pro život v celé republice

KRAJ – Porota unikátního srovnávacího průzkumu Místo pro život 2020 udělila Královéhradeckému kraji druhé místo.

DSC_2276

Subjektivní spokojenost lidí s životem v našem kraji je dokonce nejvyšší z celé země. Ocenění přebíral krajský radní pro regionální rozvoj Pavel Hečko (vpravo).
Foto: KHK kraj

Lépe dopadlo pouze hlavní město Praha. Tento projekt vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky. Královéhradecký kraj získal loni prvenství.

„Královéhradecký kraj nadále zůstává na špičce. K jeho největším přednostem patří dobrá bezpečnostní situace, nízká kriminalita, kvalitní zdravotní péče, dobré podmínky pro trávení volného času a čisté životní prostředí. To, že nás předběhla pouze Praha se svými nesrovnatelnými možnostmi pracovního uplatnění i trávení volného času, je skvělá vizitka pro nás všechny,“ zhodnotil výsledky průzkumu radní pro regionální rozvoj Pavel Hečko, který ve čtvrtek 3. září ocenění pro Královéhradecký kraj přebíral.

K dalším přednostem kraje patří podle průzkumu kvalitní sociální služby, nadprůměrný počet lékařů a lékárníků, nízká průměrná nemocnost nebo hustá síť knihoven.

Rozvoj občanské společnosti

Prostor pro zlepšení naopak autoři výzkumu vidí v rozvoji občanské společnosti, zájmu občanů o aktivní účast v samosprávě nebo úspěšnosti studentů u státní maturitní zkoušky.

Subjektivní spokojenost lidí se životem v kraji je dokonce vůbec nejvyšší z celé České republiky. Obyvatelé jsou maximálně spokojeni jak se stavem životního prostředí, možnostmi volnočasových aktivit, tak třeba i s jejich pracovními podmínkami.

Čtenářská diskuze