Lyžařské areály na horách se rozjely

Provozovatelé se snaží vyjít aktivním sportovcům i rodinám s dětmi vstříc

ORLICKÉ HORY- Společně s přívalem sněhové nadílky posledních dní se rozjely lyžařské areály na horách. Ve Ski centru v Říčkách spustili lanovku minulý týden v pátek v osm hodin ráno. Denně se tady lyžuje od osmi do šestnácti hodin. „Nárůst cen jednotlivého jízdného byl v poměru k novým investicím minimální. U vybraných jízdenek narostl maximálně o deset procent,“ řekl Orlickému týdeníku ředitel společnosti provozující zdejší areál Jan Urbánek.  

Milovníkům zimních sportů je k dispozici vytápěný moderní Skirest a řada dalších občerst- vení. Naplno funguje ski servis, půjčovna a úschovna lyží. Tento týden v sobotu začne fungovat lyžařská škola. „Hned, jak bude dostatek hutného sněhu, zprovozníme přibližovací vlek od parkoviště ke zdejším kasám. Parkování je zdarma a Horská služba je neustále v pohotovosti,“ zdůraznil Jan Urbánek.

Možnost parkování

U areálu funguje komplexní systém parkování, který obsluhují pověření pracovníci. Několik zdejších parkovišť obsazují podle od toho, které je nejblíže Ski centru. „Začínáme na horním parkovišti, které je přímo před branami areálu. Jeho kapacita je do období svátků dostačující. Později ve frekventovanějším čase budeme obsazovat i další parkoviště, mezi kterými bude jezdit pravidelná linka Skibusu. Všechna parkoviště jsou zdarma,“ dodal Jan Urbánek.

Deštné jezdí také  

Každodenní provoz lyžařského centra v Deštném zahájili minulý týden v pátek. Provozní doba je od devíti do šestnácti hodin. „V pátek jsme zprovoznili červenou Sportovní sjezdovku. Den nato jsme provoz rozšířili o novou Turistickou sjezdovku a připravili pár překážek ve snowparku. Intenzivně zasněžujeme zbytek areálu. Většina sjezdovek včetně snowparku by měla být otevřena už tento víkend,“ řekl Orlickému týdeníku výkonný ředitel areálu Petr Prouza. Permanentky podražili přibližně o dvacet korun. Od ledna příštího roku bude k dispozici věrnostní program, který permanentky zlevní o pět až deset procent.

Levnější zábava

V lyžařském areálu dále zlevnili bodové jízdenky. Lyžaři tady mohou navíc využívat bezdotykové čipové karty na všechny druhy jízdného. „Součástí areálu je lyžařská škola, půjčovna, servis, freewifi, svahy na sáňkování a pekáčování a nástupy na hřebenové běžecké trasy. Hned pod sjezdovkami je několik stylových restaurací,“ vypočítává Petr Prouza možnosti využití volného času. Odpočinkovou atmosféru nabízí procházka po „Staré cestě“, která vede od lanovky do klidnější části obce kolem výběhů koní a útulného ateliéru zvonaře a hrnčířky. Přímo pod sjezdovkami zaparkujete tradičně zcela zdarma.

Foto: Archiv Ski centrum Říčky v OH

 

Čtenářská diskuze