Lucas Lessio se poprvé trefil!

DSCN8944HRADEC KRÁLOVÉ – Tři zápasy v rychlém sledu odehrál Mountfield minulý týden. V Třinci v dohrávce 18. kola prohrál, poté doma porazil Litvínov, také díky první brance v hradeckém dresu Kanaďana Lucase Lessia. V neděli Hradečtí sahali po třech bodech v Liberci, ale po hrubce brankáře Maxwella a následném prodloužení brali pouze bod.

Dohrávka 18. kola

HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. M. Doudera (Werek), 27. O. Kovařčík (Cienciala), 60. Adamský (Marcinko, Hrubec) – 6. Dragoun (Rákos).

Rozhodčí: Hodek, Pražák – Gerát, Hynek | vyloučení: 5:7 | bez využití | v oslabení: 0:1 | diváci: 3992.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, Galvinš, Musil, Doudera, Roth – Hrňa, Marcinko, Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Dravecký, Werek, Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

Mountfield HK: Pavelka – Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Rákos – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Lessio – Vopelka, Dragoun, Chalupa.

Utkání začali lépe Třinečtí, když Doudera prostřelil Pavelku a poslal domácí do vedení. Mountfield srovnal skóre při vlastním oslabení. Dvojice Rákos – Dragoun využila zaváhání domácí obrany a začínalo se znovu od nuly.

V druhé části padl jeden gól, k radosti domácích fanoušků šli do vedení opět domácí po střele O. Kovařčíka. Hradec měl největší šanci na srovnání po ráně Pauloviče.

Třetí třetina přinesla boj a snahu Mountfieldu o vyrovnání. Bohužel, Hrubce se Hradeckým překonat nepodařilo a Třinec jistil výhru gólem Adamského při power play.

DSCN892521. kolo

Mountfield HK – HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 49. Vincour (Smoleňák), 53. Lessio (Rosandič, F. Pavlík), 55. Paulovič (Piché) – 32. Válek (Matoušek, M. Havelka), 55. Válek (Petružálek).

Rozhodčí: Bejček, Hribik – Polák, Špringl | vyloučení: 5:5, navíc Smoleňák 10 min. OT – Jurčík 10 min. + OK, Trávníček 5 min. + OK | bez využití | diváci: 5022.

Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Lessio – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, M. Chalupa – Vopelka, Dragoun, Bezúch.

HC Verva Litvínov: Janus – Porseland, Ščotka, Hunkes, L. Doudera, Romančík, Suchánek, Březák – Petružálek, J. Mikúš, Válek – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – D. Tůma, M. Hanzl, Trávníček – Jurčík, M. Havelka, Matoušek.

Po prohře v Třinci chtěli hradečtí hokejisté navázat na vítěznou sérii domácích zápasů. První třetina proti Vervě přinesla svižný hokej, ale pro diváky ne moc atraktivní, protože ani jeden z týmů si nevytvořil stoprocentní šanci. Zaujaly pouze pokusy Cingela a na druhé straně Mikúše, ale jak Maxwell, tak Janus se překvapit nenechali. Také proto skončila první perioda bez branek.

Druhá třetina začala fantastickým zákrokem Maxwella, který sebral gól Hanzlovi. Po přesilové hře, kdy byl faulován Smoleňák, se popřečíslení dva na jednoho dostali do vedení hosté. Maxwell vyrazil Matouškovu střelu k volnému Válkovi a ten se do prázdné branky nemýlil. Dvě velké šance měl hradecký Piché, ale obě své pokusy, kdy byl sám před Janusem, nasměroval do jeho výstroje.

DSCN8929V poslední části se Hradečtí dočkali vyrovnání, kdy po přihrávce Smoleňáka zpoza branky, překonal Januse Vincour. O čtyři minuty později hradecký stadion bouřil znovu. Střelu Rosandiče tečoval Lessio a svým prvním gólem v hradeckém dresu poslal domácí do vedení. V 55. minutě využil uklouznutí jednoho z litvínovských hráčů Paulovič, který v samostatném nájezdu překonal Januse. Litvínovský trenér Razým si vzal oddechový čas a hned po něm to bylo znovu o gól po přesné střele Válka.

V závěrečné power play Hradečtí výhru ubránili. Stínem konce zápasu byl zbytečný faul Trávníčka na Pichého, po němž se strhla hromadná strkanice, v níž Smoleňák vyzýval právě Trávníčka na pěstní souboj. Oba poté byli posláni předčasně do sprch.

22. kolo

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 4:3 po prodl. (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Filippi (Ševc), 27. Jelínek (Redenbach), 58. Filippi (Hudáček), 65. Hudáček (Birner) – 23. Vincour (Koukal, Smoleňák), 36. R. Pavlík (Cingel), 49. Cingel.

Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Zavřel | vyloučení: 4:4, navíc F. Pavlík (MHK) 10 min. OT. | využití: 2:1 | diváci: 7135.

Bílí Tygři Liberec: Will – Doherty, Šmíd, Stříteský, Derner, Hanousek, Ševc – Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, Ordoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Zachar, Vlach, Jeník.

Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Lessio – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Chalupa – Vopelka, Dragoun, Rákos.

Ostatní výsledky 22. kola

Sparta Praha – Třinec 1:3, Karlovy Vary – Vítkovice 2:3, Mladá Boleslav – Chomutov 3:1, Plzeň – Olomouc 1:2 po náj., Litvínov – Kometa Brno 2:3.

P klub Z V Vp R Pp P VB : IB B RB
1. Třinec 22 13 1 0 2 6 64 : 45 43 +19
2. Liberec 22 11 2 0 3 6 75 : 59 40 +16
3. Vítkovice 22 12 1 0 2 7 53 : 49 40 +4
4. Hradec Králové 23 10 3 0 3 7 61 : 56 39 +5
5. Sparta 23 9 4 0 1 9 67 : 62 36 +5
6. Kometa 21 9 3 0 2 7 57 : 55 35 +2
7. Olomouc 21 9 2 0 2 8 49 : 54 33 -5