Luboš Michalec: „K účetnictví nemáme jediný soubor v elektronické podobě!“

Od březnové valné hromady má OFS Rychnov nové vedení v čele s předsedou Lubošem Michalcem. Postupně přebírá agendu a připravuje se na Valnou hromadu KFS.

RYCHNOV N. K. – Ta se koná tento pátek a uvidíme, zda i na kraji se personálně změní vedení. Nový výkonný výbor rozhodně nespí a pracuje. „Ten člověk svoji kritiku sliboval už na valné hromadě,“ říká o jednom e-mailu, který přišel na OFS předseda LUBOŠ MICHALEC.

 

Luboš Michalec je ve funkci předsedy OFS Rychnov měsíc a dva dny.      Foto: Markéta Vlachová.

Luboš Michalec je ve funkci předsedy OFS Rychnov měsíc a dva dny. Foto: Markéta Vlachová.

 

V pondělí to byl přesně měsíc, kdy jsi byl zvolený předsedou OFS Rychnov. Už vychladly všechny emoce a napjatá atmosféra, které provázely valnou hromadu?

Zatím to tak úplně nevypadá. Nikdo na nás neútočí, ale nemůžeme si dovolit nějakou nečinnost.

 

Co jste jako výkonný výbor stihli za měsíc a máte převzatou veškerou agendu?

V první řadě je potřeba provést velké množství administrativních úkonů. K faktickému předání funkcí došlo až 18. března. Po tomto termínu bylo teprve možné jednat o zápisech ve veřejném rejstříku, získat přístupy k bankovním účtům, internetovým stránkám atd. Není toho málo, ale nečekali jsme, že nám to někdo ulehčí. Probíráme se účetnictvím, které se skládá přibližně z dvaceti šanonů, a nemáme k němu jediný soubor v elektronické podobě. Jen pro zajímavost, inventurní soupis majetku OFS má jen jeden řádek – promítací plátno.

 

Byl to pro tebe hektický měsíc nebo to bylo horší před valnou hromadou?

Větší nápor byl před valnou hromadou, ale asi je to dáno i tím, že se nehrají soutěže.

 

Jednotlivé komise už máte obsazené?

Ano, máme předsedy jednotlivých komisí a členy, které tam chceme. Další členy zařadíme na doporučení klubů, které v tomto smyslu oslovíme.

 

Říkal jsi, že nemáš problém spolupracovat s některými členy tvé protikandidátky. Jednal jsi s někým o zapojení do práce a spolupráci na OFS?

Určitě to nevylučuji, ale s odkazem na první odpověď je to stále brzy a moc živé. Na druhou stranu nám přislíbil pomoc v začátcích Kamil Kaplan, který se rozhodl z rodinných důvodů nepokračovat jako okresní grassroots manager. Za to mu velice děkuji a přeji hodně štěstí v osobním i sportovním životě.

 

Mám informace, že dostáváte zprávy, abyste přestali slavit, že už je po volbách, a začali pracovat. Chceš se k tomu vyjádřit?

To byl jeden případ a ten člověk svoji kritiku sliboval už na valné hromadě. Vlastně plní slib, což je správné, ale vůbec nemá představu o stávající situaci.

 

Je pro tebe a nový výkonný výbor výhodou přerušení soutěží a vy se tak můžete „v klidu zapracovat“ do chodu OFS?

Nedá se říct v klidu, ale určitě je na to větší klid, než kdyby se hrály soutěže.

 

Věříš, že se ještě na jaře rozběhnou soutěže a dohrají se alespoň podzimní dohrávky?

Abych byl upřímný, nevěřím v dohrání. Když už by se soutěže rozběhly, muselo by se dohrát 50 % zápasů ve všech soutěžích, pak by se teprve mohlo uvažovat o postupech a sestupech. Navíc, kdo vám dnes s určitostí řekne termín prvního možného tréninku a následně prvního soutěžního zápasu?

 

Tento pátek se koná Valná hromada KFS KHK. Jediným kandidátem je dosavadní předseda Václav Andrejs. Podpoří ho OFS Rychnov?

Definitivní kandidatury na všechny funkce jsou známy od soboty 3. dubna. My o tom budeme jednat v tomto týdnu.

 

Po krajských volbách bude v červnu Valná hromada FAČR, která zvolí nové vedení. Jako první se do kandidatury na předsedu přihlásil Karel Poborský. Dalším možným kandidátem by mohl být Vladimír Šmicer, ale také lidé z výkonnostního fotbalu. Překvapila tě zveřejněná kandidatura Poborského a vidíš ho jako vhodného kandidáta na předsedu?

Jeho kandidatura na předsedu mě překvapila. Hrozně si ho vážím, ale myslím, že bude fotbalu prospěšnější v jiné funkci. Předpokládám, že brzy oznámí kandidaturu další kandidát a nebude to Vladimír Šmicer. Tomu bych ale vysokou funkci ve FAČR přál za obrovskou práci pro Fevoluci. On je pro mě zárukou nového fungování asociace.

 

Co bys přál českému fotbalu nejen na čtyři roky, ale hlavně do budoucna?

Aby vzrostl společenský kredit fotbalu, dělaly nám radost všechny reprezentační kategorie, amatérský fotbal získal co nejširší základnu a už nikdy se neřešily korupční a finanční skandály asociace!

Čtenářská diskuze