Letní kina pod Orlickými horami „frčí“

Zatímco klasická „kamenná“ kina po otevření multikin skomírala a na některých místech zanikla, ta venkovní v poslední době zase táhnou. A pod Orlickými horami se „rodí“ nová.

DSC_2672-Edit

Foto: Bohuslav Matouš

REGION – „Když jsme si řekli, že uděláme letní kino, věděli jsme, že je to výzva a dostat se do měst nebude jednoduché z důvodu vysoké konkurence. Každopádně nás mrzelo, že spousta kin v České republice nemá úroveň – plastové židle, jednoduché občerstvení… Dali jsme hlavy dohromady a probrali důvody, proč nechodíme do českých letních kin. Proto máme místo plastových židlí dřevěná plážová lehátka, místo dek veliké polštáře a jelikož víme, že spousta lidí chodí do kina prvně, máme připravený i repelent k zapůjčení a pro neotužilce deky,“ říká s úsměvem Etienne Schöbel, který si letos otevřel nové letní kino v Žamberku.

Tamní kino pod „širákem“ je zasazené v malebném prostředí, na louce přímo u Muzea starých strojů a technologií. V hledišti si návštěvník uvelebený na lehátku může připadat jak na pláži, kde nechybí ani občerstvení. Vstupné je dobrovolné.

„Program najdete na našich facebookových stránkách. Promítáme pravidelně po celé léto na dvou místech. Každou středu v Žamberku u Vonwillerky a každý čtvrtek v Hradci Králové na Pivovarském náměstí. Snažíme se, aby si každý divák v programu našel to své, ale převážně to jsou novinky,“ vysvětluje Etienne.

Více se dočtete v Orlickém týdeníku.

 

Čtenářská diskuze