Legenda o pirátech – lodní inženýr ženu připravil o 150 tisíc

PARDUBICKO – Policisté z obvodního oddělení v Moravské Třebové přijali další z řady oznámení týkající se internetových podvodů. V tomto případě neznámý pachatel požádal o přátelství prostřednictvím sociálních sítí ženu a začali si spolu dopisovat.

„Měl jí psát o svém těžkém životě vdovce, který se stará o 7letou dceru. Dále uvedl, že pracuje jako lodní inženýr a v současné době se nachází v Egejském moři. Poškozené po několika dnech sdělil, že má informace o tom, že by se měli v daném moři pohybovat piráti a že dostali rozkaz zbavit se cenností na lodi a on se rozhodl, že jí balíček s cennostmi odešle do České republiky. S tím ale žena nesouhlasila. Dále jí napsal, že balíček již odeslal a požadoval po ní platbu za uhrazení cla a dopravy s tvrzením, že by jinak o všechno přišel. Po psychickém nátlaku si poškozená sjednala úvěr u jedné bankovní společnosti a na zahraniční účet odeslala téměř 150 tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie Andrea Muzikantová .

Na další požadavek zaplacení 10 tisíc EUR za pojištění balíku, už poškozená nereagovala. Jak asi tušíte, 46letá žena se žádného balíčku nedočkala a lodní inženýr s ní přestal komunikovat.

„Kolegové zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a zajišťují veškeré listinné podklady. V případě dopadení a odsouzení zatím neznámému pachateli hrozí trest odnětí svobody až na 5 let,“ dodala Andrea Muzikantová.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,