Kytary a tvrdá muzika rozburácely středověký hrad Potštejn

POTŠTEJN – Tradiční festival Kytary na hradě se konal v sobotu 1. září na středověkém hradě Potštejn. Místem konání byla čtvrtá hradní brána. Festival zaměřený na muziku od rockové po metalovou nebo punkovou vznikl před čtyřmi lety. V sobotu tu koncertovalo pět různorodých kapel, na které sem zavítalo devadesát platících příznivců.

20180901_185221

Festival s osobitou atmosférou.
Foto: David Filip

„Tyto naše hradní akce mají vždy specifickou, trochu zvláštní atmosféru, kterou jim dává jejich osobité dějiště. Toto místo je samo o sobě nádherné, naplněné zvláštní energií. Platilo to rozhodně i pro letošní ročník. Početné publikum, které sem tentokrát dorazilo, se bavilo opravdu znamenitě,“ řekl za organizátory David Filip.

Nepřízeň počasí akci nepokazila

Překvapením i zadostiučiněním byla pro pořadatele skutečnost, kolik lidí přišlo na hrad akci podpořit. A to i přesto, že počasí příliš nepřálo. Den byl už od rána deštivý a tak se obávali, že se najde jen málo takových posluchačů, kteří budou ochotni riskovat promočení a na hrad přijdou.

„Překvapil nás pravý opak – a to skoro 90 rockových a metalových fanoušků, kteří v sobotu nelenili a na sedmý ročník Kytar na hradě přišli. Určitě další ročník chystáme. Pro nás samotné je tento festival srdeční záležitostí.

Jelikož vidíme, že i mezi regionálním hudebním publikem je o akci zájem, je to pro nás závazek, který nemůžeme nesplnit. Elektrické kytary tedy budou z hradu Potštejna hrát i příští rok,“ uzavřel David Filip.

Čtenářská diskuze