Kvůli parkování se v Kvasinách střílelo

RYCHNOVSKO - K roztržce kvůli parkování vyjížděla poslední listopadový pátek v noci hlídka rychnovských policistů.

policie6ViewImage

V pátek 30. listopadu ve 22.00 hodin oznámil muž na linku 158, že poblíž vrátnice jednoho podniku v Kvasinách vystřelil z plynové pistole.

„Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší policejní hlídku. Ta zjistila, že výstřel byl vyhroceným řešením hádky dvou mužů. Jeden z nich, místní občan, má vyhrazené místo pro parkování a druhý z nich, zaměstnanec podniku, mu na tomto místě opakovaně parkuje. V pátek, když muž opět přišel ke svému autu, zaparkovaném v zákaze, objevil se u něj druhý muž se psem a začal mu nesprávné parkování vyčítat. Vyhrožoval mu, že mu vypustí kola, křičel na něj a jeho pes štěkal. Řidič dostal strach a vystřelil do vzduchu z plynové pistole. Hned potom se situace zklidnila a střelec celou věc oznámil na linku 158. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že při incidentu naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Oba muži čekali na hlídku už v klidu a spor řešit nechtěli. Hlídka zjistila, že muž s plynovou pistolí na nikoho nemířil a nikomu nevyhrožoval, pouze se bál štěkajícího velkého psa.

„Oznamovatel hlídce uvedl, že si hned po výstřelu uvědomil, že tímto způsobem spor řešit neměl, a proto sám zavolal na linku 158. Svého předchozího jednání litoval. Hlídka incident vyřešila příkazním řízením a přestupce zaplatil pokutu tisíc korun,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze