Kupující má platit vám, ne vy jemu – nevýhodný prodej lehátka

NÁCHODSKO – V dnešní době si stále více lidí prodává a vybírá zboží přes internet, je to totiž pohodlnější a rychlejší. S tímto trendem však bohužel vzrostla i aktivita osob, které internetové portály s nabídkou zboží zneužívají pro svou trestnou činnost.

„Na policii se tak hromadí mimo jiné oznámení o podvodech přes internet. Podvedenou se v tomto případě měla stát žena, která chtěla prodat prostřednictvím inzertního serveru prodej bazarového zboží – dětské lehátko. Se zájemkyní o koupi se domluvila na převzetí zboží prostřednictvím kurýrní služby. Pachatelka poškozené následně přes komunikační aplikaci zaslala odkaz, kde měla vyplnit detailní informace k platební kartě a dále i přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Místo očekávaných 1,2 tisíce za lehátko však prodávající přišla o více jak 278 tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie Lucie Konečná.

Zloději a podvodníci své podvody neustále zdokonalují a je stále obtížnější podvodný e-shop na první pohled rozeznat. Také reklama či odkazy na tyto obchody se mimo běžné prostředí internetu objevují stále častěji i na sociálních sítích.

Policisté proto opětovně varují všechny občany před útoky v kyberprostoru. Podvodníci vymýšlejí stále nové a nové formy útoků. Nikdy na něčí žádost, pokud prodáváte zboží, NIKAM nepiště informace o vaší platební kartě.

Čtenářská diskuze
Tags: ,