Kulturní zážitky, ovocné šťávy i místní pivo nabídly letos poutní slavnosti v Neratově

NERATOV – Jedno z kulturních center Orlických hor zažilo další poutní slavnosti.

20190817_131333

Návštěvníci Neratova si mohli prohlédnout a koupit jídlo se značkou Regionální potravina Královéhradeckého kraje.
Foto: Barbora Cedidlová

Neratovské poutní slavnosti se letos konaly v termínu od 15. do 18. srpna. Jako vždy se staly cílem mnoha zájemců a příznivců z řad návštěvníků Orlických hor.

Na své si přišli opravdu všichni účastníci počínaje dětmi až po dospělé a poutníky, kteří mj. projevili zájem o sobotní koncert Filharmonie HK a nedělní odpolední vystoupení kapely Spiritual Kvintet.

„Návštěvnost byla hojná a panovala příjemná atmosféra umocněná vydařeným počasím a občerstvením, které letos doznalo menších změn. Tradiční gril a nabídku hospody obohatil stánek s výrobou čerstvých šťáv. Nechybělo samozřejmě ani neratovské pivo,“ řekla Orlickému týdeníku tisková mluvčí Sdružení Neratov Barbora Cedidlová.

A na co se můžeme těšit v Neratově a jeho okolí v brzké době?

„V neděli 15. září se tu skuteční koncert Sopotnické filharmonie a Familia Cantorum. Od čtvrtka 26. do pondělí 30. září se bude v kostele sv. Jana Nepomuckého konat akce s názvem Světýlka Vrchní Orlice a v neděli 3. listopadu se v neratovském kostele uskuteční Svatohubertská mše. V sobotu 14. prosince nás pak čeká tradiční jarmark na Kopečku. Dále to bude série adventních koncertů, která začne v sobotu 7. prosince v Polsku, bude pokračovat v sobotu 14. prosince v Bartošovicích a vyvrcholí v sobotu 21. prosince v Neratově koncertem Lucie Bílé,“ dodala Barbora Cedidlová.

Čtenářská diskuze