Křtít knihu o místním četnictvu a slavit Posvícení budou v Týništi n. O.

TÝNIŠTĚ N. O. – Tradiční Posvícení se letos koná v Týništi nad Orlicí v sobotu 18. září v městském parku nedaleko vlakového nádraží a autobusového terminálu. Začátek je v 15 hodin. Z programu uveďme od 15 hodin 15 minut Křest knihy „Památník četnické stanice Týniště nad Orlicí“ organizovaný Spolkem přátel města Týniště nad Orlicí. Konat se bude v prostoru městského parku poblíž Letního muzea Vodárenské věže.

Od 15 hodin 30 minut zahraje Dechový orchestr ZUŠ Týniště nad Orlicí – jeden z největších a neúspěšnějších souborů týnišťské ZUŠ, jehož kořeny sahají do roku 1966. Od 17 hodin budou koncertovat Bigbanďata – místní swingový orchestr vznikl v roce 2015 z žáků ZUŠ Týniště nad Orlicí. Z dalšího programu nebude nouze o taneční vystoupení, představení jezdeckého klubu z Petrovic, jízda na konících pro děti, airsoftová střelnice a NERF zbraně z DDM Déčko z Rychnova nad Kněžnou, hry pro děti z týnišťského DDM, vzdělávání a hry pro děti – EKO-KOM, skákání v pytli, kuželky, šlapací motokáry, ukázky práce jednotky dobrovolných hasičů a další. Budete-li mít hlad nebo žízeň, bude připraveno občerstvení. K pití slibují pořadatelé burčák z Moravy. „Posvícení v Týništi má letitou tradici. Pořádáno je ve stejném datu, jímž je víkend po svátku sv. Ludmily.

Některé obce začaly ve stejném datu pořádat své akce. Nezbylo tedy, než udělat akci hromadnější. Rád bych pozval veřejnost k nám do města, kde bude na zájemce čekat bohatý program. Lidé mohou navštívit také zmíněnou vodárenskou věž, kde je instalována expozice k tématu četnické stanice,“ dodal starosta města Libor Koldinský.

Čtenářská diskuze