Krása společného čtení: Z kosteleckého parku si můžete zdarma odnést knihu

KOSTELEC N. O./RYCHNOV N. K. – V posledních letech se i v České republice šíří fenomén sdílení různého druhu věcí. Můžete si půjčovat kola, pěstovat zeleninu na společné zahradě nebo si z veřejného místa například odnést knihu. A přesně to je možné v Toniově zámecké kavárně v zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí.

IMG_9133

DSCN4363

Na terase vlevo od vchodu totiž stojí červená knihobudka, kterou vyrobili v rámci Kurzu techniky klienti s handicapem z Centra Orion v Dlouhé Vsi. Radost z hotového díla mělo patnáct pracantů, kteří knihobudku společnými silami vyráběli osm měsíců.

Knihy se již střídají

„Již dříve jsme nad možností zapůjčení knih přemýšleli, a když nás ředitelka Centra Orion Mirka Červinková oslovila s možností umístění knihobudky, okamžitě jsme souhlasili. O to více nás těší, že můžeme podpořit tak zdařilý projekt a rozšířit povědomí o Centru Orion, které podporuje rodiny s dětmi s handicapem tak, aby mohly žít stejný život jako jejich zdraví vrstevníci. Přestože je knihobudka v kavárně umístěna teprve měsíc, už se v ní vystřídalo několik nových titulů, které přinášejí hosté. Ti tento nápad vřele vítají,“ prozradila provozní kavárny Klára Nováková.

Knihu si v pohodovém prostředí kosteleckého zámeckého parku můžete přečíst i vy. A pokud vám doma některá přebývá, podělte se o ni se spoluobčany.

Čtenářská diskuze