Královéhradecký kraj hledá nejlepší babičku roku

KRAJ – Vyhlášením soutěže Babička roku Královéhradeckého kraje 2019 chce kraj podpořit mezigenerační vztahy ve společnosti a poukázat na aktivní život seniorů. Uzávěrka nominací je 30. září a krajské kolo soutěže se uskuteční 8. října v hradeckém Adalbertinu. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jiří Štěpán a náměstek hejtmana Vladimír Derner.

babička_roku

Ilustrační foto.

„Pořádáním této akce chceme poděkovat všem babičkám a ocenit jejich nezastupitelnou roli při výchově další generace. Senioři patří do našeho světa, umí aktivně trávit svůj čas a troufám si tvrdit, že i ve vyšším věku mohou zazářit, ukázat svůj talent i kuráž. Člověk je svými dovednostmi jedinečný v každém věku,“ říká hejtman kraje Jiří Štěpán.

Vítězka krajského kola postoupí do celorepublikového finále soutěže, které se koná 18. listopadu 2019 v Olomouci na výstavišti Flóra.

„Každý z nás určitě potkal několik lidí, kteří nás v životě ovlivnili, se kterými jsme rádi a na které celý život vzpomínáme. Z velké části to jsou právě babičky. Jejich role nabývá v dnešním uspěchaném světě daleko většího významu,“ doplnil náměstek hejtmana odpovědný za oblast sociálních věcí Vladimír Derner.

Dodává, že dítě potřebuje žít v pevném rodinném zázemí a právě babičky toto zázemí velmi často spoluutvářejí a hlavně posilují. Dobře vychované dítě, schopné pevných citových vazeb, je největším bohatstvím společnosti.

Královéhradecký kraj vyzývá všechny rodinné příslušníky, aby nominovali svoji babičku do krajského kola. Své favoritky můžete přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře nebo na webu babickaroku.cz. Uzávěrka nominací krajského kola je 30. září. Deset nejlepších babiček se zúčastní veřejného krajského kola v hradeckém Adalbertinu 8. října.

Čtenářská diskuze