Krajskými šachovými přeborníky Dušánek, Kroulík a Hetfleischová

Partie o 1.místo mezi Václavem Kroulíkem a Danem Krautschneiderem.

RYCHNOV N. K. – Vždy na jaře začínají krajské přebory. „Rád bych začal kategorií do 10 let, protože patřila po celou sezonu především našim. Pro rodiče a příznivce rychnovské Pandy to byla v Hradci Králové velmi příjemná podívaná. O zlato a stříbro bojovali během 6 kol Václav Kroulík a Dan Krautschneider. Oba na konci získali 5½ bodu, ve vzájemné partii mohl vyhrát Dan, ale neuplatnil věž navíc. Díky pomocnému hodnocení se stal krajským přeborníkem Vašek Kroulík z Opočna. Gratulace. Blízko medaile byl Fanda Bažant! Prohrál jen s kamarády z Pandy a skončil na hezkém 6. místě. Velký talent více a více ukazuje teprve šestiletý Štěpánek Kroulík, který v těžší kategorii bral 7. místo! Všichni čtyři postoupili na mistrovství Čech. Startovalo 33 nadějí z celého kraje a všichni Rychnováci se umístili v první polovině tabulky včetně těch, kteří navštěvují kroužek teprve krátce jako Jan Snopek, Vojta Dvořák, nebo Ondra Banas. Zde vidíme výbornou práci našich trenérů.

V kategorii do 12 let potvrdil výbornou formu Michal Dušánek z Javornice a po zásluze získal zlatou medaili a pohár. V šestikolovém maratonu 23. března v Hradci Králové a 30. března v Rychnově neprohrál jedinou partii, remizoval jen s mistrem ČR Zelbou z Hradce a stal se přeborníkem Královéhradeckého kraje! Mezi dívkami byla jasnou jedničkou naše Elen Hetfleischová, která zvládla i partii s největší konkurentkou Archlebovou z Hronova,“ pochlubil se s výbornými výsledky malých šachistů Pavel Kumpošt z rychnovské Pandy.

Přeborníci do 12 let - Michal Dušánek s Elen Hetfleischovou.

Přeborníci do 12 let – Michal Dušánek s Elen Hetfleischovou.