Krajské nemocnice prošly akreditačním šetřením

KRAJ – Certifikát o udělení akreditace, který je dokladem o poskytování kvalitní a bezpečné péče o pacienty, získaly v uplynulých měsících postupně všechny nemocnice Královéhradeckého kraje – Náchod, Trutnov, Jičín a Dvůr Králové nad Labem. Akreditační šetření ve všech nemocničních zařízeních, které probíhalo od listopadu 2019 do září 2020, zakončila prověrka náchodské nemocnice, kterou komisaři Spojené akreditační komise (SAK) podrobili kontrole v polovině září.

„Zdravotnictví prochází v letošním roce těžkou zkouškou. Nemocnice flexibilně reagují na průběh současné pandemie a upravují zaběhnuté postupy tak, aby mohly nadále poskytovat běžnou a potřebnou péčí na lůžkách i v ambulancích. Uspět v této složité době u akreditace je vizitka kvality poskytované péče, především však profesionality a odpovědnosti v přístupu zdravotnických týmů nemocnic k pacientům,“ okomentoval výsledek akreditačních šetření v krajských nemocnicích Jiří Řezníček, člen představenstva Zdravotnického holdingu KHK.

Akreditační šetření SAK probíhá vždy po třech letech, kdy komisaři prověřují klíčové činnosti a postupy, stejně jako komplexnost, včasnost a návaznost péče, to vše v kontextu naplnění požadavků na kvalifikaci personálu a bezpečnost prostředí. Nemocnice Královéhradeckého kraje prošly touto kontrolou již podruhé. Přidělené certifikáty mají platnost následující tři roky.

„Přidělení akreditačního certifikátu jsme obhájili již podruhé, letos dokonce s vyšším počtem bodů než před třemi lety. Oproti akreditačnímu šetření v roce 2017 jsme zlepšili například vedení zdravotnické dokumentace či technickou oblast,“ sdělila manažerka kvality náchodské nemocnice Eva Ludvíková.

Akreditační komisaři prošli během čtyř dnů všechna nemocniční zařízení – tedy nemocnici v Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Broumově, Novém Městě nad Metují a Léčebnu dlouhodobě nemocných v Jaroměři. Zdravotníci měli v září plné ruce práce s narůstající epidemií Covid-19, která na Náchodsku v těchto dnech nabírala na síle, zároveň absolvovali náročnou přípravu na kontrolu SAK.

Čtenářská diskuze