Krajské medaile a ocenění šly i na Rychnovsko

KRAJ – Ve středu 8. května 2019 zaplnili Pivovarské náměstí v Hradci Králové již tradičně hasiči, policisté, zdravotničtí záchranáři, dobrovolní hasiči a další osobnosti kraje.

Eva Dr+íbov+í

Hejtman Jiří Štěpán předává cenu.
Foto: KHK kraj

Hejtman Jiří Štěpán předal Záslužné medaile Královéhradeckého kraje členům Integrovaného záchranného systému a Pamětní medaile hejtmana významným osobnostem regionu. Stejně jako loni je mohla nominovat široká veřejnost. Rezortní medaile předali krajští ředitelé Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje.

„Královéhradecký kraj byl v loňském roce oceněn jako nejlepší místo pro život. Velký podíl na tom mají právě záchranné složky, díky kterým je náš region jedním z nejbezpečnějších v celé České republice. Na kvalitě života se podílejí také významné osobnosti z řad například lékařů, umělců, sportovců a učitelů. Ti všichni dělají Královéhradecký kraj lepším místem. Za to všem patří velký dík,“ řekl během slavnostního ceremoniálu hejtman Jiří Štěpán.

Ocenění Pamětní medailí hejtmana přijal například za celoživotní rozvoj kulturního a společenského života v Ledcích Luboš Šmída. Přes čtyři desítky let totiž pořádá kulturní společenské akce v Ledcích. Před 43 lety například založil a dodnes pořádá legendární Ledeckou lávku, jako pořadatel je podepsaný také pod pravidelným srazem fanoušků motocyklů značky Jawa, kterých se každoročně v Ledcích sejdou tisíce.

Více se dozvíte v aktuálním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze