Kraj se připojil k výzvě na oživení regionální ekonomiky

KRAJ – Královéhradecký kraj se připojil k výzvě Svazu místních samospráv ČR a Libereckého kraje, která je adresovaná Vládě a Parlamentu ČR.

Výzva Pomozme obcím, městům a regionům rozhýbat regionální ekonomiku navrhuje například novelu zákona o rozpočtovém určení daní.

„Stejně jako ostatní signatáři výzvy jsme přesvědčeni, že v současné situaci je nezbytné nekrátit příjmy obcí a krajů, ale navíc přijít s jejich přímou a cílenou podporou. Samosprávy jsou připravené se zavázat, že veškerou podporu od státu investují výhradně do veřejných potřeb na svém území – především do obnovy krajinných struktur, školských zařízení, komunitních center, sociálních bytů, energetických opatření, oprav komunikací a dalších,“ řekl radní pro finance Rudolf Cogan.

Mezi navrhovanými možnostmi je novela zákona o rozpočtovém určení daní, efektivnější nastavení dotačních programů a pomoc při sjednávaní bezúročných půjček. Tato opatření navrhl Svaz místních samospráv vládě koncem března a odkazuje se na Strategii regionální rozvoje schválenou loni v listopadu.

Čtenářská diskuze