Kraj se dohodl s posledním dopravcem

KRAJ – Královéhradecký kraj se první březnovou středu dohodl s posledním z osmi autobusových dopravců, kteří kraji vypověděli smlouvu na zajištění veřejné autobusové dopravy. Ročně kraj u dopravců objednává na 18,5 milionu kilometrů, letos počítal, že za to zaplatí 378 milionů korun.

autobus1

Kraj se dohodl s posledním autobusovým dopravcem.
Foto: Irena Voříšková

„Dnes jsme se sešli se zástupci společnosti BusLine, abychom si vysvětlili všechny technické a provozní záležitosti, které byly tématem minulých jednání. Dohodli jsme se na podmínkách nové smlouvy a já mohu díky tomu potvrdit dohodu se všemi osmi dopravci, kteří budou i nadále v nezměněné podobě zajišťovat autobusovou dopravu v našem kraji,“ uvedl ve středu první náměstek Martin Červíček.

„Na základě uzavřených jednání se všemi dopravci po podepsání nových smluv předpokládáme, že letos nakonec za objednávanou autobusovou dopravu zaplatíme zhruba o 27 milionů korun více. Nově bude tedy kraj za tuto službu veřejnosti ročně platit celkem asi 405 milionů korun,“ doplnil Martin Červíček.

Znění všech dohod nyní musí projednat rada kraje, až poté budou nové smlouvy podepsány.

„Předpokládáme projednání nových smluv na radě, která se koná 18. března tak, aby autobusová veřejná doprava v našem kraji v dubnu pokračovala v nezměněné podobě,“ dodal náměstek Červíček.

Čtenářská diskuze