Kraj se chystá rozdělit obcím 22 milionů korun na rozvoj vodohospodářské infrastruktury

KRAJ - Radní Královéhradeckého kraje doporučili schválit rozdělení finančních prostředků na rozvoj vodohospodářské infrastruktury. Za částku 22,5 milionu korun tak v jednotlivých obcích dojde k vybudování vodovodů, kanalizací či čistíren odpadních vod. O tomto doporučení rozhodnou krajští zastupitelé na květnovém jednání.

„V prvním kole této výzvy podporujeme projekty v celkové sumě přes 22,5 milionu korun. Tato suma není konečná. Kritéria splnily projekty za více než 75 milionů. Fond na podporu vodohospodářské infrastruktury se však naplňuje průběžně. Proto i v letošním roce počítáme s dalším uvolněním finančních prostředků na tento program v červnu nebo září,“ uvedl radní Královéhradeckého kraje pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství Karel Klíma.

Finančními prostředky v prvním kole kraj podpoří především zahájené projekty spolufinancované ze Státního fondu životního prostředí ČR nebo ministerstva zemědělství. Na maximální částku 3 milionů korun dosáhly velké projekty v podobě vybudování čistírny odpadních vod v Častolovicích nebo Černém Dole. Dále dojde například k vybudování kanalizace ve Smržově, Dobré Vodě u Hořic či Hlušicích. V prvním kole se schválilo 31 žádostí, přičemž Krajský úřad Královéhradeckého kraje jich eviduje 109.

V roce 2017 došlo k podpoře rozvoje vodohospodářské infrastruktury pro obce do 2000 obyvatel částkou přes 50 milionů korun. I v letošním roce bude této hranice minimálně dosaženo.

Čtenářská diskuze