Kraj podpoří Horskou službu ČR

ORLICKÉ HORY – Rada Královéhradeckého kraje schválila minulý týden poskytnutí dotace na dovybavení Horské službě ČR. Z krajského rozpočtu by tak od nového roku mělo jít na podporu horských záchranářů z Krkonoš a Orlických hor 1,1 milionu korun. V pondělí 4. prosince (v době naší uzávěrky) o tom bude hlasovat zastupitelstvo.

horská služba

Často jsou rozdílem mezi životem a smrtí.
Ilustrační foto.

V roce 2017 obdržela Horská služba ČR od Královéhradeckého kraje dotaci ve výši 347 tisíc korun.

„Tímto podpůrným krokem posouváme akceschopnost a kvalitu Horské služby ČR v našem regionu opět o stupeň výš. Vyčleněním částky 1,1 milionu korun na dovybavení pro rok 2018 plníme jednu z priorit vedení Královéhradeckého kraje, kterou je vytvořit adekvátní podmínky pro pracovníky Horské služby ČR, jejichž pomoc je v každé nouzové situaci nezastupitelná,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar.

Částka je členěna na dvě části. Do kapitoly investičních výdajů by mělo jít 270 tisíc korun. Neinvestiční výdaje činí zhruba 840 tisíc korun. Horská služba za poskytnuté prostředky pořídí například svozné saně, transportní prostředky, základní zdravotnický materiál či záchranářské vybavení jako jsou vyhledávací světla nebo GPS přístroje.

V oblasti Krkonoš a Orlických hor záchranáři zasahovali jen v roce 2016 u 3380 případů.

Čtenářská diskuze