Kraj investuje do škol, miliony jdou i do Rychnova

REGION – Rada Královéhradeckého kraje schválila zahájení investic do modernizace tří středních škol. O dalších bude jednat v průběhu roku, celkem tak plánuje investovat evropské prostředky do 21 školských zařízení. Kraj získal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Peníze půjdou na modernizaci a zkvalitnění výuky technických oborů.

peníze4

Ilustrační foto.

Kraj investuje do projektu modernizace Střední průmyslové školy Hronov celkem 17,3 milionů korun.

„Dostupnost moderních strojů a nových technologií, například laserového a erozivního obrábění, navíc výrazně zvýší atraktivitu nabízených oborů pro zájemce o studium. Podpořeny budou zejména obory nástrojař, strojírenství a mechanik opravář motorových vozidel,“ řekla náměstkyně hejtmana zodpovědná za oblast školství Martina Berdychová.

Ve Střední škole technické a řemeslné v Novém Bydžově budou modernizovat dílenský areál za 9,8 milionů korun. Za tuto částku vzniknou nové prostory a dílny, které budou vybaveny novou výpočetní technikou, nábytkem, technickým vybavením a CNC stroji. Výuka odborného výcviku bude probíhat prostřednictvím nových technologií se zázemím srovnatelným se špičkovým vybavením podnikatelských subjektů v kraji.

Prozatím poslední schválenou dotaci ve výši 14,2 milionů korun získal kraj na zkvalitnění výuky ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole v Rychnově nad Kněžnou.

Podpořenou skupinou budou žáci oborů autotronik, mechanik opravář motorových vozidel, autoelektrikář a automobilová diagnostika a servis.

„Základním cílem je zkvalitnit výuku prostřednictvím modulové výuky se zaměřením na elektrotechniku a elektroniku motorových vozidel, čehož bude dosaženo vytvořením nových výukových materiálů a pomůcek, inovací technického vybavení školy a využíváním vytvořeného e-learningového portálu,“ dodává Martina Berdychová.

Na každé zmíněné investici se bude kraj podílet deseti procenty z celkové získané sumy a 90% všech částek pokryje dotace z programu Integrovaného regionálního operačního programu.

Čtenářská diskuze