Kraj dá na opravy škol 135 milionů

RYCHNOVSKO – V Královéhradeckém kraji začaly tradiční prázdninové opravy a rekonstrukce krajských středních škol a školských zařízení. Kraj letos na tyto opravy vyčlenil z Fondu rozvoje a reprodukce více než 135 milionů korun.

peníze4

Ilustrační foto.

„Opravy financované Královéhradeckým krajem se dotknou zhruba pěti desítek škol a školských zařízení,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro oblast školství Martina Berdychová.

V roce 2017 se uskuteční zhruba padesátka projektů financovaných z krajského Fondu rozvoje a reprodukce. Pro tyto účely kraj letos uvolnil dohromady 135 milionů korun. Původní rozpočet ze začátku roku počítal s částkou 44 milionů korun.

Na Rychnovsku proběhnou opravy v Gymnáziu Dobruška – modernizace školního hřiště a rekonstrukce chemické laboratoře za 441 000 korun, ve Střední průmyslové škole elektrotechniky a informačních technologií Dobruška – oprava omítek a rekonstrukce systému ochrany před bleskem a přepětím – 1,046 milionu korun, v Obchodní akademii T. G. Masaryka Kostelec nad Orlicí – oprava podlahy a střechy tělocvičny – 2 miliony korun.

Rekonstruovat bude i Střední škola zemědělská a ekologická a střední odborné učiliště chladicí a klimatizační techniky Kostelec nad Orlicí – odvod dešťové vody a rozšíření elektrodílny – 430 930 korun a Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Rychnov nad Kněžnou – stavební úpravy + rekonstrukce hlavních topných rozvodů + oprava komunikace + rekonstrukce sociálních zařízení – 7,316 milionu korun.

Čtenářská diskuze