KP: Petr Majer: „Nepůjdeme cestou, kterou se v loňské sezoně prezentovala některá mužstva v bojích o záchranu!“

Na derby Kostelec - Rychnov si fanoušci počkají až do 30. kola.     Foto: fotbalfoto.

Na derby Kostelec – Rychnov si fanoušci počkají až do 30. kola. Foto: fotbalfoto.

Pro fotbalisty a také fanoušky končí dlouhá zimní přestávka a o víkendu konečně vypukne jarní část pro týmy hrající dvě nejvyšší krajské soutěže.

RYCHNOVSKO – V podzimní části se našim okresním zástupcům moc nedařilo, a proto budou mít všichni tři co napravovat. Nejvýše v tabulce se umístil Rychnov (22 bodů) na sedmém místě. O dva body méně má na jedenáctém místě Kostelec a tabulku uzavírá poslední Dobruška, která nasbírala pouze bodů pět! Jak bude vypadat jaro z pohledu všech týmů může napovědět hned první jarní kolo.

 

1. S jakým cílem půjdete do jarní části?

2. Kdy jste začali s přípravou a jste s jejím průběhem spokojeni?

3. Kolik přípravných zápasů a s jakými výsledky jste odehráli?

4. Proběhly změny v realizačním týmu nebo hráčském kádru, a jaké?

5. Na koho nebo na co budete v jarní části spoléhat?

6. Tipnete si vítěze a sestupující z krajského přeboru?

 

VÁCLAV BRŮŽEK – PŘEDSEDA FC SPARTAK RYCHNOV N. K.

1) Jednoznačným cílem je, co nejdříve nasbírat dostatečný počet bodů a nemít starosti se záchranou. Předvádět útočný fotbal se spoustou branek.

2) Přípravu jsme začali již 7. ledna. Byla náročná a účast hojná. Ze všech stran slyším jen pozitivní ohlasy, tak doufám, že i výkony budou podobné jako loni na jaře.

3) V přípravě jsme odehráli pět utkání, již tradičně převážně s týmy ze sousedního Pardubického kraje. Vzhledem k našemu útočnému pojetí padalo hodně branek. Rychnov – Holice 3:3, Česká Skalice 9:3, Česká Třebová 6:6, Žamberk 5:1, Moravany 10:3.

4) Změny proběhly pouze v hráčském kádru. Na hostování odešli Brandejs (Solnice) a Pups (Vamberk). Zpět na hřiště po zranění naskočil Drašnar (Lukavice) a do přípravy se zapojili další dorostenci Diblík, Tobiška a Vavera.

5) Spoléhat budeme hlavně na tréninkovou morálku a elán hráčů, kteří mají chuť do fotbalu. Kádr máme zkušený, tak jsem zvědavý, jaké výkony budeme předvádět. Už se těším.

6) Tabulka vypadá jednoznačně. Zkušený tým z Libčan by si měl náskok udržet a obhájit první místo. Sestup nepřeji nikomu a těžko tipovat. Sami jsme si vloni zažili, jaké to je hrát o sestup a není to nic příjemného. Situace Dobrušky se zdá být beznadějná, ale to o nás po minulém podzimu říkali také téměř všichni. Záleží, jak se podařilo posílit a potrénovat.

 

MILAN PETŘÍK – TRENÉR FK KOSTELEC N. O.

1) Vyhrát všechno, co se dá!

2) Začali jsme 17. ledna bez mé účasti kvůli dlouhodobé nemoci. Pokyny realizovali a tréninky vedli asistenti Bořek a Kaplan. Spokojenost s přístupem hráčů ohledně zájmu? Někteří super a jiní bída!

3) Odehráli jsme čtyři zápasy: Česká Skalice 2:6, Choceň 3:4, Horní Ředice 1:3, Lanškroun 5:6.

4) Přišli: Brandejs (Vamberk), Dostálek (Zdelov) a Krejčí (Javornice) a jeden hráč jsou v jednání. Odchody žádné.

5) Na ty, kteří vzali zimní přípravu vážně!

6) Důležité bude, aby se vše odehrálo! Šlapat bude Chlumec a Bydžov. Zlepší se i Dobruška, a tak může být jaro ještě zajímavé.

 

PETR MAJER – VEDOUCÍ MUŽSTVA SK DOBRUŠKA

1) Naším hlavním cílem je stabilizovat kádr a postupně zapracovávat naše mladé hráče do A mužstva. Samozřejmě se chceme pokusit krajský přebor v Dobrušce zachránit, ale ne za každou cenu. Určitě nepůjdeme cestou, kterou se v loňské sezoně prezentovala některá mužstva v bojích o záchranu.

2) Přípravu na jarní sezonu jsme začali v sobotu 11. ledna v režimu „pondělí-středa-pátek“ – tréninky na naší umělé trávě a v neděli přátelská utkání. Tak to bude pokračovat až do 8. března, kdy k prvnímu mistrovskému utkání nastoupíme v domácím prostředí proti Vrchlabí. Dá se říci, že s přípravou, co se týká tréninkové účasti, až na malé výjimky panuje spokojenost. To platí i o kvalitě tréninků.

3) Na zimní přípravu jsme měli naplánováno sedm přátelských utkání. Ty jsme odehráli se střídavými úspěchy – prohra 0:2 s Opočnem, 5:7 s Černilovem, 1:4 s Týništěm, 4:1 výhra se Žamberkem, 6:2 s Českým Meziříčím, 5:0 s Třebechovicemi a prohra 1:2 Novým Městem n. M. (utkání bylo ukončeno v 70. minutě kvůli strkanicím na hřišti). V prvních přípravných zápasech jsme dali příležitost dost širokému kádru, proto jsou ve výsledcích takové výkyvy. Spokojenost panuje snad jen v utkáních se Žamberkem a s Třebechovicemi.

4) Největší změna u nás nastala na trenérském postu, kde Miloše Killara nahradil Petr Jánský, který naposledy trénoval chlumecké béčko. Jsme rádi, že k velkým změnám v našem kádru nedošlo a že jsme až na malé výjimky loňský kádr udrželi. Řada našich hráčů dostala nabídky z jiných oddílů a bylo dost těžké je přesvědčit, aby u nás zůstali i na jaro. Co se týká posil, vše se ještě řeší, něco málo je na dobré cestě a věřím, že to i dopadne.

5) Na koho se spoléhat? Na celé mužstvo! Jak jsem již uvedl, chceme stabilizovat a postupně omlazovat mužstvo. Samozřejmě i u nás jsou hráči, kteří by tým měli táhnout. Nebudu je raději jmenovat, aby se někdo třeba neurazil, že jsem na něj zapomněl.

6) Tipovat nebudu. Jen si budu přát, ať krajský přebor vyhraje to mužstvo, které bude chtít i postoupit do divize a další mé přání je, aby přebor neopustila Dobruška.

Čtenářská diskuze