Kostelecká stopa na Novém Zélandu

Zleva Jan Voráček a Vojtěch Láska.

Zleva Jan Voráček a Vojtěch Láska.

 

KOSTELEC NAD ORLICÍ - Na Novém Zélandu ve městě Palmerston North se ve dnech 22. 2. – 1. 3. uskuteční mistrovství světa mužů do 18 let v softballu.

Česká reprezentace se tohoto mistrovství zúčastní poté, co v říjnu loňského roku bez problémů vyhrála evropskou kvalifikaci, která se konala v Izraeli. S výpravou na Nový Zéland odcestovala také dvojice odchovanců kosteleckého softballu Vojtěch Láska, jenž hraje na postu catchera, a vnitřní polař Jan Voráček. Oba hráči udělali své první softballové krůčky právě v kosteleckém oddílu Klackařů. Nyní oba hrají juniorskou a mužskou extraligu za Hrochy z Havlíčkova Brodu.

Národní tým odcestoval na Nový Zéland s předstihem již 12. února. Čas do začátku turnaje budou reprezentanti trávit v Aucklandu, kde v rámci aklimatizace sehrají několik přípravných zápasů s místními kluby. V průběhu tohoto týdne se reprezentace přesune do místa konaní turnaje, kde 22. února vstoupí v pravé poledne místního času do turnaje prvním zápasem s úřadujícími mistry světa z Austrálie.

Čtenářská diskuze