Kostelecká akademie žila olympiádou programátorů

KOSTELEC N. O. – Studenti z Kostelce nad Orlicí, Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky poměřili své znalosti v okresním kole olympiády v programování a tvorbě webu.

HJJ_0374

Studenty čeká ještě krajské kolo soutěže.
Foto: Archiv OA TGM Kostelec n. O.

V pátek 23. března proběhlo na Obchodní akademii T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí okresní kolo olympiády v programování a tvorbě webu za účasti studentů kostelecké obchodní akademie, rychnovského gymnázia a střední průmyslové školy v Dobrušce.

Místní bodovali v obou kategoriích

Letošní soutěže se za obchodní akademii za studijní obor Informační technologie zúčastnili Petr Kubíček, Michal Koleš, Erik Novotný, Daniel Schmid, Michal Kořínek, Dominik Lohniský a Jakub Danielka. Zadání soutěžícím tradičně připravil bývalý vítěz celostátního kola a dnes už stálý člen rozhodčí komise Milan Šulc spolu s IT profesionálem Vítem Rozsívalem, kterým patří velký dík za pomoc při soutěži.

Všichni soutěžící podali v časovém limitu čtyř hodin naprosto obdivuhodné výkony. O vítězství v kategorii Programování nakonec rozhodla pouhá tři procenta ve prospěch Petra Kubíčka, který tak porazil Jiřího Netíka z Gymnázia F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou. Třetí místo obsadil Daniel Schmid a Eriku Novotnému patří 3. místo v kategorii Tvorba webu.

Jsme opravdu velmi pyšní na výkony a výsledky, kterých v letošním roce naši studenti na IT soutěžích po celé republice dosahují, a přejeme do krajského kola všem postupujícím hodně štěstí.

Dík patří nejen kostelecké obchodní akademii za poskytnutí zázemí soutěže, ale také Bc. Petře Jedlinské, koordinátorce okresních kol soutěží, za opět skvěle připravenou soutěž a Honzovi Jiráčkovi za fotodokumentaci.

JAROSLAV KUDR, OA TGM, KOSTELEC N. O.

Čtenářská diskuze