Kontrolní akce cizinecké policie

HRADECKO -  V průběhu dopoledne dne 28. ledna se policisté odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje zaměřili v součinnosti s Celním úřadem pro Královéhradecký kraj na kontrolu zaměstnanců jedné ze staveb v Hradci Králové. Předmětem kontrol byla pravost dokladů a odhalení případného padělání, ale také dodržování pobytového režimu cizinců a pracovních povolení pro výkon zaměstnání.

„Důkladnou kontrolou prošlo celkem 22 osob, z nichž bylo 21 cizí státní příslušnosti. Policisté zjistili ve čtyřech případech výkon zaměstnání bez potřebného pracovního povolení. S těmito cizinci posléze zahájili správní řízení za účelem jejich vyhoštění z EU. Dále policisté ve čtyřech případech odhalili porušení pobytového režimu cizince a ve dvou případech předložili cizinci policistům ke kontrole padělané doklady, za což jim v případě uznání viny hrozí trest až do výše tří let odnětí svobody,“ uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

V namátkových kontrolách budou policisté i nadále pokračovat na území celého Královéhradeckého kraje, a to jak v součinnosti s celníky, tak i po své vlastní linii.

Čtenářská diskuze