Koncert v černíkovickém kostele

ČERNÍKOVICE – Ten, kdo si chtěl alespoň na chvíli odpočinout od předvánočního shonu v přeplněných nákupních centrech či od pečení dalších a dalších druhů domácího cukroví, mohl si připomenout pravou vánoční atmosféru na koncertě uspořádaném černíkovickou základní školou v místním kostele. A protože i pravé vánoční počasí přineslo první sněhovou nadílku, bylo toto zastavení nejlepší možnou oslavou 4. adventní neděle a přípravou na vánoční svátky v duchu českých zvyků a tradic.

20161207_104517

V krásném prostředí barokního kostela.
Foto: Archiv autora

Díky nadšení našich dětí a jejich rodičů i vyučujících jsme se všichni přenesli do minulých časů. Při nacvičeném pásmu písniček, recitaci a společně zazpívaných koled jsme si připomněli, že právě Vánoce mají být především časem, kdy se rodiny zastaví, sejdou se se svými blízkými a navzájem se obdarují nejen hmotnými dárky, ale dokážou přinést radost tomu druhému i vlastním přičiněním.

A tak příjemně strávený čas v krásném prostředí našeho barokního kostela byl nám všem důkazem, že právě děti nás dokáží nejlépe potěšit svou bezprostředností a rozzářenými úsměvy, které jim i nám přinesl společně strávený podvečer.

T. Chvála

Čtenářská diskuze