Koná se výběrové řízení na pořízení magnetické rezonance

REGION – Veřejná zakázka na pořízení magnetické rezonance do Oblastní nemocnice Náchod, a.s., kam patří spádově i část Rychnovska, byla vypsána znovu, a to v souladu se zákonem. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže minulý týden posvětil postup zadavatele, který v pořadí druhé výběrové řízení zrušil pro nejednoznačnost zadávacích podmínek a opětovně zakázku nedávno vypsal. Návrh na ÚOHS na přezkum postupu zadavatele podala firma, která se soutěže účastnila. Nemocnice zakázku zrušila kvůli pochybnostem, zda zadáním týkajícím se technických parametrů, nediskriminovala ostatní zájemce.

mri-2813899_1920

Ilustrační foto.

Veřejná zakázka za 51 milionů korun na pořízení a instalaci magnetické rezonance včetně stavebních úprav pro Oblastní nemocnici Náchod, a.s. byla potřetí vypsána koncem března 2019. Stalo se tak poté, co předchozí veřejnou zakázku, která běžela od srpna 2018, musela zrušit.

Soutěže se zúčastnily dvě společnosti jejichž nabídky hodnotila během podzimu 2018 hodnotící komise složená ze zástupců nemocnice, zřizovatele a přizvaných odborníků.

„Hlavním hodnotícím kritériem zakázky byla nejnižší pořizovací cena, proto byla dále podrobně hodnocena nabídka zájemce, který podal nižší cenu. U ní komise posuzovala splnění požadavků veřejné zakázky. Protože ale měla nejasnosti ohledně technických parametrů, vznesla v listopadu na účastníka dotaz. Ten podal vysvětlení, které ale nebylo zcela jednoznačné. Po několika dalších dotazech a vysvětleních vznikla na straně zadavatele pochybnost o úplné jednoznačnosti nastavených zadávacích podmínek. Proto zadavatel rozhodl koncem ledna 2019 o zrušení zadávacího řízení,“ vysvětlil postup hodnocení zakázky technický náměstek ON Náchod. a.s. Miroslav Bůžek.

Následně byla po úpravách zadávacích podmínek vypsána zakázka znovu.

Čtenářská diskuze