Komu věří na EURO 2020 sportovci, trenéři a fanoušci na Rychnovsku?

Foto: UEFA com.

Foto: uefa com.

 

RYCHNOV N. K. – V pátek bylo s ročním zpožděním kvůli koronaviru zahájeno EURO 2020 úvodním zápasem Itálie – Turecko (3:0). Podivný turnaj rozmístěný po celé Evropě přesto přitahuje pozornost všech fotbalových fanoušků, navíc když na něm nechybí česká reprezentace. Jak vidí její šance a koho řadí mezi favority, jsme se zeptali trenérů, sportovců a fanoušků. V prvním utkání Češi porazili Skotsko 2:0.

 

1) Jakl dopadne naše reprezentace na EURO?

2) Kdo bude „černým koněm“?

3) Které týmy budou ve finále a kdo EURO vyhraje?

 

Pavel Potužník (trenér SK Solnice): 1. Třetí ve skupině, 2. Turecko, 3. Itálie – Turecko, Turecko.

Tomáš Rejzek (trenér SK Přepychy): 1. Pokud ztratíme body v prvním utkání, už to těžko budeme honit, 2. Polsko s Lewandowskim, 3. Francie – Anglie, Anglie.

Jakub Zahradník (trenér SK Česká Skalice): 1. Skončíme ve skupině, 2. Anglie, 3. Francie – Španělsko, Francie.

Petr Hertík (trenér FC Domašín): 1. Říká se mi to těžce, ale ze skupiny nepostoupíme, 2. Švédsko, 3. Anglie – Německo, Německo.

Jaroslav Novotný (trenér FK Pardubice): 1. Nepostoupíme ze skupiny, 2. Dánsko, 3. Belgie – Anglie, Belgie.

Libor Koldinský (starosta Týniště n. O.): 1. Budu našim fandit, ale asi ze skupiny nepostoupíme, 2. Polsko, 3. Itálie – Anglie, Itálie.

Jakub Franc (Spartak Opočno): 1. Po základní skupině pojedeme domů, 2. Turecko, 3. Francie – Belgie, Francie.

Daniel Trubač (FK Teplice): 1. Při troše štěstí bychom se mohli dostat do čtvrtfinále. Doufám, že to klukům sedne a do turnaje vstoupí dobře, 2. Troufnu si říct, že nikdo nepočítá s Nizozemskem, 3. Francie – Nizozemsko, Francie.

Luboš Michalec (předseda OFS Rychnov): 1. Věřím v postup do osmifinále a pak to bude loterie, 2. Severní Makedonie, 3. Německo – Belgie, Němci těsně zvítězí.

Jiří Kotyza (Baník Vamberk): 1. Přál bych klukům co nejlepší umístění, ale úspěchem bude i postup ze skupiny, 2. Belgie, 3. Itálie – Belgie, Itálie.

Jan Čermák (trenér Sokol Černíkovice): 1. Třetí ve skupině, 2. Ukrajina, 3. Španělsko – Itálie, Itálie.

Pavel Brandejs (Sokol Voděrady): 1. Postoupíme ze skupiny a pak se uvidí, 2. Přáním je, aby to byli naši, ale moc tomu nevěřím, 3) Belgie – Anglie, Belgie.

Petr Moravec (Mountfield HK, reprezentace U18): 1. Věřím v postup ze skupiny a pak se uvidí. Doufám, že projde až do semifinále, 2. Wales, 3. Itálie – Francie, Francie.

Matěj Morong (Mountfield HK): 1. Postoupíme ze skupiny, protože máme slušný tým, 2. Nemám tušení, 3. Myslím, že ve finále bude Francie, netipnu si s kým, ale EURO vyhraje.

Ivo Ulich (bývalý reprezentant a hráč FC Hradec Králové, SK Slavia Praha a Borussie Mönchengladbach): 1. Přáním je postup ze skupiny. Hodně napoví první zápas se Skotskem, 2. Holandsko, 3. Francie – Belgie, Francie.

Martin Moravec (starosta Borohrádku): 1. Naši dojdou do osmifinále, doufám, 2. Wales, 3. Francie – Anglie, Francie.

Václav Vaněček (Sokol Lukavice): 1. S odřeným levým uchem postoupíme do osmifinále, ale tam vypadneme, 2. Švýcarsko, 3. Francie – Belgie, Belgie.

Pavel Krupka (trenér SK Týniště n. O.): 1. Nepostoupíme ze skupiny, 2. Itálie, 3. Itálie – Francie, Itálie.

Zdeněk Roubal (vedoucí mužstva FC České Meziříčí): 1. Konec po základní skupině, 2. Itálie, 3. Itálie – Francie, Itálie.

Miroslav Kopecký (UNIPRINT Rychnov n. K. a bývalý trenér FC Rychnov n. K., Baník Vamberk a FK Deštné): 1. Jsem optimista a hlavně fanoušek. Postoupíme ze skupiny, 2. Věřím, že naše reprezentace, 3. Anglie – Itálie a vyhrají domácí.

 

 

 

Další program české reprezentace ve skupině D

Pátek 18. června 18.00 Chorvatsko – Česko (Glasgow).

Úterý 22. června 21.00 Česko – Anglie (Londýn).

Čtenářská diskuze