kolem světa žigulem: Napříč Střední Amerikou

ČESTICE/HONDURAS – Chlapci z Čestic, kteří se v dubnu vydali na cestu kolem světa, v těchto chvílích projíždějí Střední Amerikou. Filip Vogel a Petr Javůrek tak úspěšně pokračují ve své neuvěřitelné cestě ve více než čtyřicet let starém žigulu.

21743804_1667763059923738_9012317872579318700_o

Staré a opuštěné mayské město Tikal v Guatemale.
Foto: Kolem světa žigulem

„Po 32 000 kilometrech jsme dnes vyměnili ojetá kola za nová na druhou půlku cesty a opouštíme Mexiko. Minulé tři dny na Yucatanu byly fajn. Navštívili jsme některé další mayské pyramidy, hlavní město Yucatanu Meridu a koupali jsme se v Karibiku a v propadlých krasových jeskyních. Mezitím jsme mokli a odháněli komáry. Nyní budeme projíždět další země Střední Ameriky. Nejdříve Belize a pak Guatemalu, Honduras a další. Podle ministerstva zahraničí bude Honduras asi nejnebezpečnější zemí na naší cestě, tak se ho budeme snažit projet rychle,“ píše se v pravidelném facebookovém reportu cestovatelské dvojice.

S příběhy z cesty kolem světa se na stránkách vašich regionálních novin budete setkávat pravidelně. Více informací včetně aktuální polohy najdete také na oficiální webové stránce expedice www.kolemsvetazigulem.cz, kde se mimo jiné dozvíte, jak můžete výpravě pomoci.

Čtenářská diskuze