Kokain na Rychnovsku kriminalisté nepamatují, teď se objevil

RYCHNOVSKO – Rychnovští kriminalisté v těchto dnech sdělili jednatřicetiletému muži z Dobrušky obvinění z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Kokain přitom na Rychnovsku kriminalisté z Toxi týmu za svoji patnáctiletou praxi nepamatují.

kokain ViewImage

Foto: Policie ČR

Příběh muže z Dobrušky začal už přečinem ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil loni  o Vánocích.

„V sobotu 26. prosince po sedmé hodině ranní projížděl muž ve voze značky Audi A6 Rychnovem nad Kněžnou. Na křižovatce u autobusového nádraží zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace a svým schopnostem. Na mokré silnici dostal smyk, který nezvládl, vyjel vpravo mimo silnici, kde poškodil obrubník chodníku. Odrazil se, s autem se vrátil zpátky na silnici, přejel do protisměru a tam znovu narazil do obrubníku chodníku, o který se auto ale už zastavilo. Řidič po této události bez ohlášení nehody odešel do nedalekého baru, a asi věděl proč,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Když ho tam zanedlouho vyzvedla hlídka místních policistů, nestačila se diviti. Dechová zkouška, kterou u něj muži zákona provedli, vykázala hodnotu 1,21 promile alkoholu v dechu. Provedený orientační test na přítomnost návykových látek rovněž vykázal pozitivní hodnotu, a to  na přítomnost omamné látky kokain.

Chcete vědět více? Kupte si v úterý Orlický týdeník!

Čtenářská diskuze