Klub seniorů Doudleby nad Orlicí získal 11 medailí na SHS v Györu

DOUDLEBY N. O./GYÖR – V maďarském městě Györ se konaly 24. května 2019 Sportovní hry seniorů s mezinárodní účastí. Pořadatelem byl místní spolek Nyugdíjasok Országos SzövetségeGyőr Megyei Jogú Város Önkormányzata 9021 Győr Városház tér 1.

1. Györ 24.5.2019  ČR team Orlice   Org. voj. důch. Praha

Foto: Archiv Jany Florianové

Sportovních her se zúčastnili senioři ze čtyř zemí – Maďarska, Rumunska, Slovenska a České republiky. Senioři byli rozděleni na ženy a muže ve věkových kategoriích 50 – 55 let, 56 – 60 let, 61 – 65 let, 66 – 70 let a nad 70 let.

Šest disciplín

Soutěžilo se v běhu na tři kilometry, v tenisu, stolní tenisu, šipkách, plavání na 50 metrů (prsa, znak, kraul) a také se hrály šachy.

Navíc si přítomní mohli vyzkoušet střelbu z laserové pistole. V rámci her se také učily seniorské tance, kterých se zúčastnilo přibližně 600 seniorů.

Radu seniorů České republiky Královéhradeckého kraje v Maďarsku zastoupilo osmičlenné družstvo složené z šesti členů z Doudleb nad Orlicí (Jana Florianová, Bohumila Machová, Dagmar Mergancová, Jiří Merganc, Olga Pařízková, Věra Tobišková), které doplnila dvojice z Borohrádku (Hana Hajnová a Pavel Hajn).

Celému družstvu patří poděkování za výbornou reprezentaci.

Jana Florianová

 

Jedenáct medailí z Maďarka, čtyři zlaté

tenis:
Hana Hajnová (zlato)
Pavel Hajn (bronz)

stolní tenis:
Jana Florianová (zlato)
Dagmar Mergancová (zlato)
Jiří Merganc (stříbro)

běh:
Pavel Hajn (stříbro)

šipky:
Věra Tobišková (zlato)
Hana Hajnová (bronz)

plavání:
Jana Florianová (stříbro)
Věra Tobišková (stříbro)
Dagmar Mergancová (bronz)

Čtenářská diskuze