KLM: Znovu jednoznačné derby!

DSCN9095V minulém týdnu přišli fanoušci na opočenský stadion na další okresní derby, v němž se domácí Baroni postavili Semechnicím.

RYCHNOVSKO – Ani tentokrát se diváci nedočkali dramatické podívané, kromě první třetiny, ale zase viděli dvanáct gólů. V nedělních zápasech Semechnice přivítaly Nové Město a po dlouhé době se dočkaly prohry bez dvouciferného přídělu. Opočno se představilo v Třebechovicích, kde čtyřikrát inkasovalo a samo se do domácí sítě netrefilo.

Skupina B – o postup do play off

5. kolo

HC Opočno – Sokol Semechnice 10:2 (2:1, 3:0, 5:1)

Branky: 3. Sajdl R. (Srpek), 19. Slezák (Řehák, Srpek), 30. Brožek (Vedral), 32. Řehák (Srpek), 38. Srpek (Sajdl R.), 41. Slezák (Jakl), 48. Šafář (Lukášek), 57. Libnar (Sajdl L., Vedral), 59. Lukášek, 60. Řehák (Srpek) – 8. Pfeifer (Jičínský), 44. Pfeifer (Rejchrt).

Rozhodčí: Pecha – Plodek, Řezníček | vyloučení: 5:9 | využití: 3:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 120.

HC Opočno: Mičian (Sajdl T.) – Jakl, Sajdl R., Franc, Vedral, Žid, Kubíček, Slezák, Řehák J., Srpek, Sajdl L., Brožek, Libnar, Lukášek, Hejduk, Rail, Šafář.

Sokol Semechnice: Kolbaba (Klos) – Zima, Šrenk, Bury, Pfeifer, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Škrabal, Dvořák, Jičínský.

Další derby vyznělo pro Opočno. Domácí začali pozvolna, přesto štěstí přálo připraveným, a proto záludná střela Sajdla ve 3. minutě skončila nejprve na hokejce semechnického brankáře a přes masku a záda si našla cestu až do branky. V 8. minutě si slabou chvilku vybral i domácí gólman. Nečekaná střela Pfeifera od pravého mantinelu skončila v brance Opočna a bylo srovnáno. Minutu před koncem první třetiny však hosté neuhlídali před brankou Slezáka a ten se do odkryté „kasy“ nemýlil.

Klasický semechnický slepenec přišel přesně v polovině utkání. Ve 30. a 32. minutě šli domácí do vedení 4:1. Na 5:1 přidal znovu v závěru třetiny domácí Srpek.

Třetí třetinu si Opočno užilo, když přidalo dalších pět branek. I když semechnický Pfeifer přidal ještě jednu branku do své sbírky, na vítězství domácích to nic nezměnilo.

DSCN9120

6. kolo

Sokol Semechnice – Spartak Nové Město n. M. 2:7 (0:2, 0:0, 2:5)

Branky: 47. Pfeifer (Šrenk), 50. Verner (Bury) – 6. Kozák (Vencl), 20. Rojšl (Lelka, Sedláček), 41. Vencl (Řezníček, Kozák), 42. Sedláček (Reichmann), 45. Sedláček (Müller), 56. Řezníček (Bureš), 57. Lelka (Sedláček).

Rozhodčí: Svoboda – Brož, Horyna | vyloučení: 6:5 | využití: 1:2 | v oslabení: 0:0 | diváků: 50.

Sokol Semechnice: Kolbaba (Klos) – Zima, Šrenk, Bury, Pfeifer, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Škrabal, Bartoň, Dvořák, Jičínský.

Semechnice se proti Novému Městu předvedly statečný výkon. Dvě třetiny držely pouze dvoubrankový rozdíl, až v poslední části se s góly roztrhl pytel. Přesto si domácí po dlouhé době připsali celkem přijatelnou prohru.

SK Třebechovice p. O. – HC Opočno 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 2. Drašnar, 4., 41. Hubáček, 52. Šeda.

Rozhodčí: Padevět – Dudadík, Všetečka | vyloučení: 6:5, navíc Drašnar (TRE) a Mervart (OPO) 10 min. OT | využití: 0:0 | v oslabení: 1:0 | diváků: 85.

HC Opočno: Sajdl T. ( Mičian) – Jakl, Sajdl R., Franc, Vedral, Žid, Kubíček, Srpek, Sajdl L., Slezák, Lukášek, Brožek, Libnar, Šafář, Hejduk, Rail, Mervart.

Třebechovice udeřily hned v úvodu, když už ve 4. minutě byl stav 0:2 z pohledu Baronů. Utkání bylo chudé na góly a trefovali se pouze domácí, kteří v třetí třetině přidali další dvě branky a vzali Opočnu definitivně naději na play off.

Ostatní zápasy

Spartak Nové Město n. M. – SK Třebechovice 3:2 po náj.

P Tým Z V VP PP P Skóre B
1. SK Třebechovice pod Orebem 12 9 0 1 2 71:29 28
2. Spartak Nové Město nad Metují 12 6 3 1 2 45:30 25
3. HC Opočno 12 4 1 2 5 54:52 16
4. Sokol Semechnice 12 0 1 1 10 35:94 3

Skupina A – o pořadí před play off

Stadion Nový Bydžov – HC Jaroměř 6:3, HC Wikov Hronov – BK Nová Paka 3:7, HC Trutnov – HC Náchod 2:5, HC Trutnov – Stadion Nový Bydžov 5:8 nedohráno (ukončeno v čase 53.48 z důvodů napadení hlavního rozhodčího), BK Nová Paka – HC Jaroměř 7:2.