KLM: V play off byli Baroni blízko první výhře!

Gól Martina Srpka na výhru v prvním zápase play off v Hronově na výhru nestačil.  Foto: Markéta Vlachová.

Gól Martina Srpka na výhru v prvním zápase play off v Hronově na výhru nestačil. Foto: Markéta Vlachová.

Vrchol hokejové sezony 2019/2020 odstartoval v neděli, kdy prvními zápasy začalo play off Krajské ligy mužů.

RYCHNOVSKO – Ještě ve středu se však posledním kolem dohrávala základní část a opočenští Baroni zajížděli na led posledního týmu tabulky Spartaku Nové Město n. M., kde prohráli vysoko 0:5.

V neděli se představili v Hronově a byli blízko první výhře v sérii na dva vítězné zápasy. Vyrovnané utkání rozsekly nájezdy, po nichž mohli slavit domácí hokejisté. Série pokračuje druhým zápasem zítra v Opočně.

35. kolo

Sp. Nové Město n. Met. – HC Opočno 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 6. Verner, 22. Lelka, 23. Chmelík, 32. Lelka, 56. Veselý.

Rozhodčí: Petr – Bednář, Runštuk| vyloučení: 12:9 | využití: 2:0 | v oslabení: 1:0 | diváků: 110.

HC Opočno: Kolbaba – Kubíček, Franc, Škrabal, Burdych, Jakl, Mervart, Komárek, Řehák, Šafář, Rail, Hejduk, Brebera, Hrudík, Srpek, Bureš.

Poslední utkání základní části, které už nemohlo změnit konečné pořadí, se hrálo pouze z povinnosti. Baronům zápas nevyšel a z Nového Města si odvezli „bůra“. Skóre utkání otevřel v 6. minutě Verner. Druhý gól padl v úvodu druhé třetiny v přesilové hře po vyloučení Jakla za krosček. O necelou minutu později zvyšoval z trestného střílení, které bylo nařízeno za hákování France, Chmelík. V 32. minutě hráli Baroni přesilovku pět na tři, ale naložili s ní prachbídně, když inkasovali z hole Lelky čtvrtý gól! Tečku za výsledkem udělal domácí Veselý, který využil přesilovku Novoměstských – 5:0

Ostatní zápasy

Stadion Nový Bydžov – HC Jaroměř 6:1, SK Třebechovice – HC Náchod 3:7.

1. zápas play off

HC Wikov Hronov – HC Opočno 2:1 po náj. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky: 41. Petr, rozh. náj. Maršík – 34. Srpek.

Rozhodčí: Svoboda – Brož, Hurei| vyloučení: 3:4 | využití: 1:0 | v oslabení: 0:1 | diváků: 280 | stav série: 1:0.

HC Opočno: Kolbaba – Kubíček, Franc, Burdych, Veselý, Jakl, Mervart, Komárek, Brožek, Srpek, Řehák, Rail, Hejduk, Slezák, Brebera, Bureš.

Baroni zahájili play off výborným výkonem v Hronově, kde sehráli vyrovnané utkání, jež rozhodly až samostatné nájezdy. Po bezgólové první třetině šlo Opočno do vedení při vlastním oslabení, když bylo potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě. Autorem byl Srpek. Hronov vyrovnal v 24. vteřině poslední části z přesilové hry po vyloučení Řeháka. Do 60. minuty se diváci už gólu nedočkali, a proto se muselo prodlužovat. Ani desetiminutové prodloužení nerozhodlo, tak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější Hronovští v poměru 3:1.

Ostatní zápasy 1. kola play off

Stadion Nový Bydžov – Sp. Nové Město n. Met. 14:2 (stav série: 1:0), HC Jaroměř – SK Třebechovice 3:2 po náj. (stav série: 1:0), HC Náchod – HC Trutnov B 1:5 (stav série: 0:1).