KLM: Sérii Baronů přerušily Třebechovice!

Druhý gól Opočna proti Třebechovicím vstřelil Miloslav Škrabal.     Foto: Markéta Vlachová.

Druhý gól Opočna proti Třebechovicím vstřelil Miloslav Škrabal. Foto: Markéta Vlachová.

Před blížícím se koncem základní části odehráli v minulém týdnu opočenští Baroni dvě utkání. Ve středu v Náchodě a v neděli doma s Třebechovicemi.

RYCHNOVSKO – V Náchodě navázali na předešlá tři utkání, v nichž dokázali bodovat, a po vysokém vítězství prodloužili sérii už na čtyři. V nedělním zápase přivítali Třebechovice, které už dokázali doma porazit. Jedná série vždy končí a ta Opočna skončila právě proti Třebechovicím, jež si po celý zápas udržovaly dostatečný náskok.

Barony čeká poslední utkání základní části dnes v Novém Městě nad Metují, které však už na celkovém pořadí nic nezmění. V play off narazí na Hronov a první utkání se hraje v neděli na hronovském ledě.

33. kolo

HC Náchod – HC Opočno 2:6 (1:0, 1:5, 0:1)

Branky: 6. Oppelt, 32. Plíhal – 25., 60. Brebera, 25. Hejduk, 28., 33. Řehák, 37. Burdych.

Rozhodčí: Pecha – Kubišta, Roischel | vyloučení: 6:6 | využití: 0:1 | v oslabení: 0:0 | diváků: 100.

HC Opočno: Kolbaba – Kubíček, Franc, Škrabal, Burdych, Veselý, Žid, Jakl, Mervart, Brožek, Řehák, Rail, Rejchrt, Hejduk, Slezák, Brebera, Srpek, Bureš.

Překvapení se odehrálo na náchodském ledě, kde dokázali Baroni vyhrát, přestože po první třetině prohrávali 0:1. Druhá část byla jasně v režii Opočna, jež se trefilo pětkrát a otočilo skóre na svou stranu. V třetí třetině se diváci dočkali už pouze jednoho gólu, což však nevadilo nejen Baronům, ale také jejich fanouškům v hledišti

34. kolo

HC Opočno – SK Třebechovice 3:8 (0:2, 3:3, 0:3)

Branky: 25., 38. Bureš, 34. Škrabal – 4. Filip, 13., 33. Klemenc, 23. Drašnar J., 30. Hornyš, 51., 52. Drašnar T., 54. Wolf.

Rozhodčí: Šmika – Všetečka, Hofman | vyloučení: 4:7 | využití: 0:0 | v oslabení: 0:1 | diváků: 180.

HC Opočno: Mičian (40. Kolbaba) – Kubíček, Franc, Škrabal, Burdych, Veselý, Jakl, Mervart, Komárek, Brožek, Srpek, Řehák, Rail, Šafář, Rejchrt, Hejduk, Slezák, Brebera, Bureš.

Úvod utkání vyšel lépe Třebechovicím. Už ve čtvrté minutě se prosadil Filip a o necelých deset minut později poslal hosty do dvougólového vedení Klemenc, který perfektně trefil křižnou přihrávku Wolfa – 0:2. Také začátek druhé třetiny patřil hostům, jenž překonali Mičiana potřetí. Teprve poté se mohli radovat fanoušci Baronů po snížení Bureše – 1:3. Třebechovice však v rozmezí tří minut odskočily na rozdíl čtyř gólů. Opočno se vrátilo do zápasu dvěma góly na konci třetiny, nejprve se v závaru před brankou Petrů nejlépe orientoval Škrabal – 2:5, a v 38. minutě po krásné individuální akci snížil už na 3:5 Bureš. Baroni hráli dvakrát přesilovku pět na tři, bohužel bez gólového efektu. Závěrečná třetina přinesla góly pouze v síti Kolbaby, který nahradil Mičiana. Opočno tak zakončilo poslední utkání základní části na svém ledě prohrou 3:8.

Ostatní zápasy

Stadion Nový Bydžov – HC Wikov Hronov 1:3 Sp. Nové Město n. M. – HC Trutnov B 7:10, SK Třebechovice -HC Jaroměř 1:2, HC Jaroměř – Sp. Nové Město n. M. 11:4, HC Trutnov B – Stadion Nový Bydžov 3:8.