KLM: Opočno přestřílelo Semechnice!

Základní část krajské ligy zakončilo okresní derby. Druhý zápas sezony mezi velkými rivaly skončil vítěznou přestřelkou domácích Baronů.

RYCHNOVSKO – Parádní vstup do utkání předvedli Baroni a Semechnicím odskočili na rozdíl tří gólů a nic nenasvědčovalo tomu, že se hosté z takového úvodu vzpamatují. Jenže do konce první třetiny bylo srovnáno! Gólové hody pokračovaly i v dalších dvou periodách a domácí Baroni nakonec Semechnickým vrátili prorážku z prvního derby.

Teď oba týmy čeká nadstavba o dvě místa v paly off, kde jim budou za soupeře ještě Třebechovice a Nové Město n. M.        (mš)

DSCN874522. kolo

HC Opočno – Sokol Semechnice 8:6 (3:3, 3:2, 2:1)

Branky: 2. Řehák (Sajdl L., Černík), 8. Sajdl L. (Libnar, Sajdl R.), 15. Sajdl L. (Srpek), 24. Slezák (Mervart, Šafář), 25. Žid (Libnar), 28. Škrabal (Žid, Libnar), 46. Řehák (Slezák), 60. Srpek (Žid) – 17. Bury (Haklička, Rejchrt), 19. Steklík (Jičínský), 20. Verner (TS), 26. Verner (Zeman), 38. Zeman (Steklík, Čapek), 43. Steklík (Rejchrt).

Rozhodčí: Pahulák – Horák, Vodička | vyloučení: 7:5 | využití: 1:1 | v oslabení: 0:0 | diváků: 244.

HC Opočno: Mičian (Sajdl T.) – Jakl, Černík, Franc, Mervart, Škrabal, Sajdl R., Řehák F., Srpek, Řehák J., Sajdl L., Slezák, Brožek, Lukášek, Libnar, Šafář, Rail, Žid.

Sokol Semechnice: Kolbaba – Zima, Bury, Haklička, Steklík, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

Derby tentokrát vyšlo lépe Opočnu. Divokou přestřelku načal už ve 2. minutě Řehák, když využil přesilovou hru. Baroni začali aktivněji a v 15. minutě to bylo už 3:0 pro ně a se Sokolem to vypadalo zle. Nicméně hosté to nezabalili a do konce třetiny dokázali stav vyrovnat.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu té první. Semechnice však na další tři branky Opočna dokázaly odpovědět pouze dvěma brankami, a proto se do třetího dějství šlo za stavu 6:5 pro domácí.

V závěrečné třetině se začalo přiostřovat a tak rozhodčí Pahulák musel řešit několik šarvátek. Ve 43. minutě se Semechnicím podařilo vyrovnat zásluhou Steklíka. Vedení však vydrželo pouze tři minuty, když si před branku vybruslil Řehák a střelou nad levý beton Kolbaby vstřelil vítěznou branku Opočna. V závěru semechničtí hokejisté zkusili ještě hru bez brankáře, ale ta nevydržela dlouho. Baroni vyhráli vhazování a Srpek určil konečné skóre 8:6 pro Opočno.

Ostatní výsledky

SK Třebechovice – HC Wikov Hronov 6:1, BK Nová Paka – Spartak Nové Město n. M. 8:0, HC Jaroměř – Stadion Nový Bydžov 7:6 po prodl., HC Trutnov – HC Náchod 3:6.