KLM: Opočno potrápilo lídra!

RYCHNOVSKO – Po vítězném utkání s Novým Městem čekal na Barony lídr tabulky z Nového Bydžova, jehož poslední výsledky nejsou už tak suverénní jako v úvodu soutěže. Baroni sahali po třech bodech, ale nakonec po těsné prohře nemají žádný.

27. kolo

Stadion Nový Bydžov – HC Opočno 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky: 2. Pilný, 56. Kubišta, 57. Chára – 22. Veselý, 31. Šafář.

Rozhodčí: Petr – Winkler, Vodička | vyloučení: 8:2 | bez využití | v oslabení: 0:0 | diváků: 160.

HC Opočno: Kolbaba – Kubíček, Škrabal, Burdych, Veselý, Jakl, Černík, Brebera, Brožek, Bureš, Komárek, Řehák, Rail, Hrudík, Šafář.

Domácí se sice ujali hned v úvodu vedení po brance Pilného, ale kdo čekal brankostroj Bydžova, tak se mýlil. Opočno už domácím do konce třetiny více nepovolilo a tak se šlo do kabin s nadějným skóre. V druhé části se děly divy, když Baroni po gólech Veselého a Šafáře otočili výsledek na 2:1, který svítil na ukazateli skóre až do 56. minuty. Navíc ještě domácí Chára neproměnil v 37. minutě trestné střílení! Tak dlouho drželi opočenští hokejisté šanci na tři body. Jenže v čase 55:13 se trefil nejproduktivnější hráč KLM Kubišta a bylo srovnáno – 2:2. O minutu a devětatřicet vteřin později už domácí vedli, autorem gólu byl Chára – 3:2. Baroni vyrovnat už nestihli, přesto se za svůj výkon proti prvnímu týmu tabulky stydět nemusí.

Ostatní zápasy

Sp. Nové Město n. M. – HC Náchod 1:3, HC Trutnov B – HC Wikov Hronov 1:3, Stadion Nový Bydžov – HC Náchod 6:3, Sp. Nové Město n. M. – SK Třebechovice 0:7, HC Wikov Hronov – HC Jaroměř 3:2 po prodl.