KLM: Opočno dvakrát stoprocentní!

DSCN9094V minulém týdnu bylo na programu třetí derby sezony mezi Opočnem a Semechnicemi, ale také další dva zápasy v boji o play off.

RYCHNOVSKO – Baroni tentokrát derby jednoznačně ovládli a Semechnicím nasypali jedenáct gólů. V neděli potom přidali další výhru, když přehráli Třebechovice. Semechnice v Novém Městě vedly už 3:0, ale ani toto vedení jim body nepřineslo a nakonec odjely s prázdnou.

Skupina B – o postup do play off

DSCN91042. kolo

Sokol Semechnice – HC Opočno 1:11 (0:2, 0:3, 1:6)

Branky: 55. Steklík (Čapek, Haklička) – 8. Srpek (Hejduk), 20. Libnar, 26. Sajdl L. (Srpek, Sajdl J.), 36. Brožek (Libnar, Mervart), 40. Řehák (Sajdl J.), 46. Slezák (Brožek), 47. Řehák (Škrabal, Sajdl L.), 51. Šafář (Lukášek, Černík), 52. Sajdl R. (Hejduk), 59. Brožek (Mervart), 60. Rail (Slezák, Černík).

Rozhodčí: Mertlík – Všetečka, Dudadík | vyloučení: 5:4, navíc Rejchrt (SEM) 10 OT | využití: 0:3 | v oslabení: 0:0 | diváků: 170.

Sokol Semechnice: Kolbaba (Klos) – Šrenk, Bury, Haklička, Steklík, Rejchrt, Verner, Čapek, Pfeifer, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Jakl, Sajdl R., Franc, Černík, Janoušek, Kubíček, Srpek, Řehák J., Sajdl L., Slezák, Mervart, Brožek, Libnar, Hejduk, Rail, Šafář, Škrabal, Lukášek.

V nadstavbě pokračují semechničtí hokejisté v podobné „formě“ jako v první části soutěže. Zápas začal relativně v poklidu, ani na jedné straně si během prvních 5 minut aktéři utkání nepřipravili pro solidně zaplněný zimní stadion v Opočně nějakou vážnou situaci. Opočenští si ale spíše soupeře oťukávali a postupem času se už pěkně rozjezdili. Na Kolbabu se začaly sypat šance jedna po druhé, až se domácí radovali z první trefy. Na další branku se čekalo až na závěr třetiny, kdy Opočno využilo nekoncentrovanosti Semechnických a pár vteřin před odchodem do kabin to bylo 2:0.

I když v posledním střetnutí těchto soupeřů dokázali Sokolové náskok soupeře dotáhnout, tentokrát ale jakoby už v podobný obrat nikdo nevěřil. Odpovídal tomu i průběh zbytku utkání. Sice v prostředním dějství dokázali několikrát výrazněji Sajdla v brance Opočna ohrozit, ale tentokrát tomu chybělo trochu více hokejovosti a jednoduchosti.

Třetí část Sokolové vyloženě dohrávali z povinnosti. Kdo se musel čím dál více otáčet, byl ale semechnický brankář, který se otáčel pro kotouče ve své brance. Opočno bylo při chuti a přidalo dalších 6 branek. Vrcholem semechnické frustrace byla rvačka Steklíka s opočenským Šafářem v závěru utkání. Derby tak Semechnice prohrály vysoko 1:11, nutno podotknout, že zaslouženě. Jejich výkon nebyl ani z části hoden váze tohoto utkání. Opočno si pro vítězství šlo s velkým odhodláním a Semechnice nedokázaly klást sebemenší odpor…

3. kolo

Spartak Nové Město n. M. – Sokol Semechnice 9:5 (1:3, 6:1, 2:1)

Branky: 17. Chmelík (Reichmann), 24. Řezníček, 25. Škoda (Lelka), 27. Chmelík (Řezníček), 35. Řezníček (Vencl), 37. Rojšl (Vencl), 40. Lelka, 51. Vencl (Reichmann), 59. Lelka – 4. Rejchrt (Haklička), 15. Zeman (Cvejn, Zima), 17. Bury (Čapek, Rejchrt), 34. Steklík (Haklička), 50. Zeman (Haklička, Kolbaba).

Rozhodčí: Petr – Plodek, Kareš | vyloučení: 8:9, navíc Vlček (NM) 10 OT | využití: 2:0 | v oslabení: 1:0 | diváků: 70.

Sokol Semechnice: Kolbaba (Klos) – Bulawa, Zima, Bury, Pfeifer, Haklička, Steklík, Cvejn, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Škrabal, Bartoň, Hetfleiš, Jičínský.

Začátek utkání patřil tentokrát Semechnickým. Nejprve se prosadil Tomáš Rejchrt, po něm Petr Zeman a v 17. minutě zvyšoval už na 3:0 pro hosty Kryštof Bury. Vzápětí však Reichmannovo nahození od modré tečoval Chmelík, přesto první třetinu překvapivě vyhráli Sokolové.

Hororovou druhou třetinu načal ve 24. minutě Řezníček, v 27. už to bylo 4:3 pro domácí, když se prosadil znovu Chmelík. Na 4:4 srovnal ještě Aleš Steklík, ale domácí dalšími třemi brankami v rozmezí pěti minut zápas rozhodli.

Třetí část byla podobná té první, ale hosté se dokázali prosadit už jen jednou a to po spolupráci Kolbaby, Hakličky a Zemana. Domácí si zápas pohlídali a přidali další dvě branky. A i když to po první třetině tak nevypadalo, v klidu si dokráčeli pro tři body.

DSCN9126HC Opočno – SK Třebechovice 4:2 (0:1, 3:2, 1:0)

Branky: 23. Lukášek, 33. Srpek (TS), 36. Libnar, 54. Jakl – 5. Souček, 24. Zahradník.

Rozhodčí: Pecha – Ivančic, Řezníček | vyloučení: 2:6 | využití: 3:0 | v oslabení: 1:0 | diváků: 120.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Jakl, Sajdl R., Franc, Černík, Mervart, Srpek, Řehák J., Libnar, Slezák, Brožek, Lukášek, Šafář, Hejduk, Rail.

První třetinu odehráli lépe hosté z Třebechovic, když v páté minutě šli do vedení. Tento stav vydržel až do konce první části. Do druhé periody Baroni vlétli a v jejím úvodu se při přesilové hře prosadil svým důrazem Lukášek a vyrovnal. Za minutu si však Třebechovice vzaly vedení zpět, když opočenská obrana zapomněla na Zahradníka, který v samostatném nájezdu překonal T. Sajdla. Baroni srovnali krok při vlastním oslabení, kdy byl podražen Srpek a nařízené trestné střílení zkušeně proměnil – 2:2. Opočno šlo v zápase poprvé do vedení v 36. minutě, kdy využilo další přesilovku. Francovu střelu tečoval před brankářem Lochmanem Libnar a rázem to bylo 3:2. Od druhé třetiny Baroni hosty přehrávali a jen díky Lochmanovi v brance Třebechovic nebylo o výsledku rozhodnuto dříve.

DSCN9130V závěrečné třetině dostali také hosté výhodu trestného střílení, ale Kostka v 53. minutě Sajdla nepřekonal. Opočno následně využilo přesilovku pěti proti třem, když z pravého kruhu propálil Lochmana Jakl – 4:2. Vítězství Baronů bylo zcela zasloužené a dál drží naději na proniknutí do play off.

Ostatní výsledky

SK Třebechovice – Spartak Nové Město n. M. 2:0.

P Tým Z V VP PP P Skóre B
1. SK Třebechovice pod Orebem 9 7 0 0 2 52:21 21
2. Spartak Nové Město nad Metují 9 4 2 1 2 31:24 17
3. HC Opočno 9 3 1 2 3 42:42 13
4. Sokol Semechnice 9 0 1 1 7 26:64 3

Skupina A – o pořadí před play off

HC Trutnov – HC Wikov Hronov 3:9, BK Nová Paka – Stadion Nový Bydžov 1:5, HC Náchod – HC Jaroměř 4:3 po prodl., Stadion Nový Bydžov – HC Wikov Hronov 5:7, HC Jaroměř – HC Trutnov 2:5, BK Nová Paka – HC Náchod 5:4.

1. Stadion Nový Bydžov 4 3 0 0 1 35:15 9
2. HC Wikov Hronov 4 3 0 0 1 26:18 9
3. BK Nová Paka 4 3 0 0 1 16:15 9
4. HC Náchod 4 1 1 0 2 18:18 5
5. HC Trutnov 4 1 0 0 3 16:33 3
6. HC Jaroměř 4 0 0 1 3 10:22 1