KLM: Nevídaní přestřela v Hronově

DSCN8896RYCHNOVSKO – Po dvou zápasech odehráli v minulém týdnu hokejisté Opočna a Semechnic. Bohužel, ani jeden tým na body nedosáhl. Opočno nestačilo na Náchod a poté odehrálo vyrovnanou partii v Trutnově, ale těsnou prohru neodvrátilo. Semechnice padly v přestřelce v Hronově a v neděl inkasovaly sedm gólů od Třebechovic.

DSCN889713. kolo

HC Opočno – HC Náchod 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Branky: 6. Jakl, 37. Slezák – 3. Macháň, 23. Havrda, 35. Šimoníček, 39. Matouš.

Rozhodčí: Machač – Kittner, Martinek | vyloučení: 4:8 | využití: 1:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 200.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Jakl, Kubíček, Mervart, Řehák F., Škrabal, Sajdl R., Srpek, Černík, Sajdl L., Slezák, Brožek, Lukášek, Šafář, Hejduk, Libnar.

Baroni pokřtili novou rolbu zápasem s Náchodem. Na rychlé vedení hostů odpověděli při přesilové hře brankou Jakla. Nerozhodný stav vydržel až do konce první třetiny. Druhá část přinesla čtyři góly. Nejprve Náchod odskočil na rozdíl dvou branek, Opočno se však po dvou minutách vrátilo na dostřel po gólu Slezáka. Hosté si dvougólový náskok vzali zpět minutu před druhou sirénou.

Ve třetí třetině se diváci už gólu nedočkali a Náchod si tak z Opočna odvezl tři body.

HC Wikov Hronov – Sokol Semechnice 15:6 (6:2, 4:2, 5:2)

Branky: 4. Dudadík, 10. Šejnoha, 13. Fišer, 16. Dudadík, 18. Šejnoha, 19. Exner, 21. Šejnoha, 27. Perutek, 36. Rudy, 38. Šejnoha, 45. Hylena), 51. Dudadík, 51. Perutek, 53. Dudadík, 55. Perutek – 2. Dvořák, 4. Zeman, 26. Zeman, 31. Verner, 47. Verner, 55. Verner.

Rozhodčí: Petr – Ivančic, Karous | vyloučení: 2:3, navíc Fišer (HRO) 10 OT | využití: 0:2 | diváků: 154.

Sokol Semechnice: Janský (18. Kolbaba) – Müller, Zima, Šrenk, Bury, Haklička, Steklík, Umlauf, Cvejn, Verner, Zeman, Čapek, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

Zápas bez obran? Vypadá to tak…  Jednadvacetigólovou přestřelku otevřeli překvapivě hosté a tak šel Sokol díky využité přesilové hře do vedení a to hlavně díky Honzovi Janskému, který v úvodu utkání pokryl hned několik šancí domácích. Nicméně o pár chvil později bylo vyrovnáno.

Sokol šel ještě jednou v utkání do vedení, ale ani to nevydrželo dlouho. Domácí dokázali v úvodním dějství vyrovnat a následně přidat ještě 4 další údery. Druhá třetina byla nejchudší na góly, padlo jich „jen“ 6 a zase to byli domácí, kteří měli v tomto navrch. Prostřední část domácí vyhráli 4:2. Oba týmy nechávaly vyniknout své brankáře. Byli to ale hosté, kteří svým ochráncům svatyně „věřili“ o něco více. Ukázalo se však, že až přespříliš, a tak utkání místy Hronov pustili až do několika kombinací do prázdné brány, kde by se nemýlil ani kdejaký hokejový laik. Trápení Semechnic skončilo na číslovce 15. Hronov semechnickému týmu připravil druhou nejvyšší prohru v sezoně a i díky tomu se vyhoupl na 3. místo v tabulce.

14. kolo

HC Trutnov – HC Opočno 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky: 11. Poul, 26. Tatar J., 53. Suvorov, 56. Gabriel – 4. Srpek, 44., 60. Sajdl L.

Rozhodčí: Pecha – Dudadík, Svoboda | vyloučení: 3:11 | využití: 1:0 | v oslabení: 1:1 | diváků: 96.

HC Opočno: Mičian (Sajdl T.) – Jakl, Kubíček, Franc, Řehák F., Škrabal, Sajdl R., Srpek, Hejduk, Sajdl L., Slezák, Brožek, Lukášek, Šafář, Libnar.

Sokol Semechnice – SK Třebechovice 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

Branky: 15. Šeda, 25., 57. Hubáček, 29. Zahradník, 30. Klemenc, 38. Wolf, 56. Filip.

Rozhodčí: Padevět – Kozák, Řezníček | vyloučení: 8:8 | využití: 0:1 | v oslabení: 0:1 | diváků: 70.

Sokol Semechnice: Kolbaba (Janský) – Bulawa, Zima, Bury, Mlateček, Haklička, Steklík, Cvejn, Verner, Zeman, Čapek, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

Od sedmého týmu tabulky inkasovali semechničtí hokejisté symbolických sedm branek. V první třetině hosté už od prvních vteřin okupovali branku domácích. Semechnická obrana vydržela nedotknuta až do samého závěru první dvacetiminutovky, kdy místo využití nabídnuté přesilové hry ujeli Třebechovičtí 2 na 1 a šli do vedení. Druhá třetina už byla o poznání horší. Nejprve na 0:2 zvyšoval Hubáček šťastnou střelou na vyrážečku Kolbaby. Poté hosté přidali ještě dvě branky a černou tečku za touto třetinou přidal domácí Bulawa, když zasunul třebechovický pas přímo mezi nohy přemísťujícího se vlastního brankáře. Do kabin se tak šlo už za stavu 5:0 pro hosty.

V poslední třetině to zase dlouho vypadalo, že už branka nepadne. Nicméně i tak se neutuchající tlak hostů přetavil v další dvě branky. Nejprve si Daniel Filip vybruslil zpoza brány až před Kolbabu a za přispění brusle domácího obránce přidal na 0:6 a konečné skóre určil veterán hostů Hubáček střelou nad lapačku. Třebechovice si tak po prohře s Novým Městem zlepšily náladu do zbytku sezony.

Ostatní výsledky

SK Třebechovice – Spartak Nové Město n. M. 1:2, BK Nová Paka – Stadion Nový Bydžov 2:4, HC Jaroměř – HC Trutnov 7:3, HC Náchod – BK Nová Paka 1:3, Stadion Nový Bydžov – HC Wikov Hronov 2:5.