KLM: Nadstavbu začali prohrami!

Krajská liga se přehoupla do své druhé poloviny. Týmy byly rozděleny do dvou skupin dle pořadí v základní části. Ve skupině A se bojuje o lepší nasazení do play off a v béčku o dvě místa zaručující účast v play off.

RYCHNOVSKO – Jak Opočno, tak Semechnice v prvním kole nebodovaly a účast v play off je pro oba týmy hodně vzdálená. Baroni prohráli v Novém Městě a Semechnice si z Třebechovic odvezly dvouciferný debakl.

DSCN8899Skupina B – o postup do play off

1. kolo

Spartak Nové Město n. M. – HC Opočno 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky: 32. Škoda, 34. Lelka, 54. Krejcar – 18. Brožek, 39. Řehák J.

Rozhodčí: Padevět – Dudadík, Vodička | vyloučení: 6:4 | využití: 0:1 | v oslabení: 1:0 | diváků: 100.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Jakl, Sajdl R., Mervart, Franc, Janoušek, Kubíček, Srpek, Řehák J., Sajdl L., Slezák, Černík, Brožek, Libnar, Hejduk, Rail.

Také třetí utkání sezony mezi oběma týmy bylo vyrovnané a skončilo nejtěsnějším výsledkem. Baroni po gólu Brožka ovládli první třetinu, Nové Město však v té druhé během dvou minut výsledek otočilo, když se navíc jednou prosadilo v oslabení. Opočno však stačilo v závěru vyrovnat a do třetí periody se šlo znovu od nuly. Nakonec to byli domácí hokejisté, kteří vstřelili vítězný gól. Baroni už na něj odpovědět nedokázali a na novoměstském ledu nenavázali na poslední výhru ve vzájemném utkání.

SK Třebechovice  – Sokol Semechnice 11:3 (3:1, 5:1, 3:1)

Branky: 3. Hubáček (Hornyš), 16. J. Drašnar (Dittrich), 19. Kostka (Hornyš, Zahradník), 21. Bartoň (Hornyš), 31. Zahradník (Kostka), 39. Beránek (Kudr, Filip), 39. Šeda (T. Drašnar, J. Drašnar), 40. Zahradník (Bartoň), 47. Bartoň (Zahradník), 53. Libřický (Šeda), 55. Kudr (Filip) – 2. Verner (Jičínský), 25. Verner (Pfeifer,Bury), 57. Steklík.

Rozhodčí: Pahulák – Pechánek, Všetečka | vyloučení: 3:5 | využití: 1:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 60.

Sokol Semechnice: Kolbaba (53. Klos) – Zima, Šrenk, Bury, Haklička, Steklík, Rejchrt, Verner, Zeman, Pfeifer, Bartoň, Jičínský.

Druhou část sezony započal hokejový tým Semechnic výpraskem 11:3 na ledě Třebechovic. Po svižném začátku ze strany domácích šli paradoxně do vedení hosté zásluhou Tomáš Vernera, jehož střela překvapila nejen všechny přihlížející, ale i samotného Petrů v brance domácích. Vedení však vydrželo pouhou minutu, když srovnal nepovedenou střelou Hubáček. Domácí v první třetině zasypali Kolbabu v brance Semechnic 28 střelami, cestu do branky si našly další dvě a po první třetině to bylo 3:1 pro domácí.

V druhé části se hra vcelku srovnala, i když hned v úvodu šli domácí do tříbrankového vedení. Sokolové se začali srážet a i Petrů měl co na práci. V 25. minutě dokonce snížil znovu Verner. Nicméně poté začal špatný spád událostí pro hosty. Nejdříve Zeman neproměnil loženku, následně si za brankou neporozuměl Kolbaba s Jičínským, po jejichž kombinaci se puk ocitl před prázdnou brankou hostů a přímo na holi domácího Zahradníka a ten neměl ani šanci se zmýlit.

Pověstnou třešničkou na dortu byla závěrečná dvouminutovka, ve které Třebechovice skórovaly hned třikrát a v 53. minutě završily desítku, když využily přesilovou hru. V tu chvíli přepustil Kolbaba své místo Klosovi a ten si tak odbyl svou premiéru v semechnickém dresu a v registrovaném hokeji vůbec. Za dvě minuty mu však Kudr přichystal gólové uvítání a už to bylo 11:2. V 57. minutě ještě upravoval na 11:3 Aleš Steklík, na vítězi to však nic neměnilo a tak si Třebechovice mohly užít oslavy za první vítězství v druhé části sezony.

Skupina A – o pořadí před play off

HC Jaroměř – Stadion Nový Bydžov 3:9, BK Nová Paka – HC Wikov Hronov – 6:4, HC Náchod – HC Trutnov 6:4, Stadion Nový Bydžov – HC Trutnov 16:4, HC Wikov Hronov – HC Náchod 6:4, HC Jaroměř – BK Nová Paka 2:4.