KLM: Čekání se dál prodlužuje

DSCN8458RYCHNOVSKO – V minulém týdnu odehrály naše týmy tři zápasy. Semechnice vyfasovaly dva dvouciferné výsledky. Nejprve v Náchodě a v neděli doma s Trutnovem. Opočenští Baroni se ve středu postavili Třebechovicím, ale ani oni si žádný bodový zisk nepřipsali.

8. kolo

HC Opočno – SK Třebechovice p. O. 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Branky: 33. Řehák, 37. Rail – 6. Wolf, 15., 45. Hendrich, 25. Beránek, 26., 50. Drašnar J.

Rozhodčí: Pecha – Martínek. Kittner | vyloučení: 7:7 | využití: 2:2 | v oslabení: 0:2 | diváků: 150.

HC Opočno: Sajdl (Felcman) – Jakl, Sajdl R., Janoušek, Řehák F., Franc, Kubíček, Srpek, Řehák J., Slezák, Šafář, Hejduk, Rail, Lukášek, Mervart, Libnar.

Baronům znovu nevyšla první třetina, kdy dvakrát inkasovali. Když se v druhé třetině během dvou minut znovu prosadily Třebechovice, zdálo se být rozhodnuto. Opočno však snížilo na rozdíl dvou gólů, což však bylo z jeho strany vše. Třebechovice v závěrečné třetině přidaly další dva góly a připsaly si tři body.

HC Náchod – Sokol Semechnice 11:2 (2:0, 7:0, 2:2)

Branky: 4., 28. Šimoníček, 16. Plíhal, 24., 37. Škoda, 29.Macháň, 29. Havrda, 33., 40. Oppelt, 41. Kodym, 54. Matouš – 44. Zeman (Haklička), 47. Haklička (Zeman, Rejchrt).

Rozhodčí: Karlík – Kozák, Vodička | vyloučení: 2:6 | využití: 0:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 110.

Sokol Semechnice: Kolbaba (40. Janský) – Müller, Zima, Šrenk, Bury, Haklička, Steklík, Cvejn, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

Do Náchoda odjížděl semechnický tým s jediným cílem, a to překvapit. Dvě třetiny tento plán relativně vycházel. První třetinu i přes střeleckou převahu domácích (24:6) „přežili“ s dvoubrankovým mankem. Bohužel, všechny plány zbortila hororová 2. třetina. Sokolové pozvali domácí na den otevřených dveří a ti se jim odvděčili sedmi góly. To už bylo moc i na semechnického Kolbabu a tak na 3. třetinu přenechal své místo v brankovišti Janskému. Toho hned po 14 vteřinách přivítal svižnou střelou veterán Kodym a domácí publikum slavilo kýženou desítku. Po zbytek 3. dějství se hra vyrovnala, domácí pootevřeli zadní vrátka a na řadu přišli i Semechničtí. Svou první branku v dresu Sokola mohl slavit Zeman. Za ním pak střelecky nezaostal ani jeho parťák z útoku, když druhou a zároveň poslední branku Semechnic v tomto utkání přidal Haklička. Semechničtí tak stále zůstávají bez bodu.

9. kolo

Sokol Semechnice – HC Trutnov 5:10 (2:4, 3:3, 0:3)

Branky: 9. Čapek (Verner), 16. Steklík (Čapek), 26. Zima (Smola, Bury), 26. Steklík (Rejchrt, Čapek), 32. Verner (Rejchrt, Čapek) – 15. Tatar Jakub (Gabriel Lukáš, Suk), 16. Tatar Jakub (Gabriel David,Tatar Jan), 17. Janoušek (Vacek), 18. Tatar Jakub, 22. Rutrle (Gabriel Lukáš, Tatar Jakub), 24. Synek (Vacek, Janoušek), 34. Vacek (Tatar Jakub, Suk), 55. Gabriel Lukáš (Tatar Jakub), 56. Vacek (Rutrle), 59. Vacek (TS).

Rozhodčí: Veselý – Dudadík, Všetečka | vyloučení: 9:10 | využití: 0:0 | v oslabení: 0:1 | diváků: 70.

Sokol Semechnice: Janský (21. Kolbaba) – Zima, Bury, Haklička, Steklík, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Smola, Bartoň, Hetfleiš, Jičínský.

Sokol vs. Jakub Tatar 5:10. I tak by se dal zhodnotit dnešní zápas Semechnic. Semechničtí vstoupili do utkání aktivněji, ospalý Trutnov lehce probral v 9. minutě Jaroslav Čapek, který doklepl přihrávku Tomáše Vernera do prázdné brány, nicméně vedení domácích vydrželo jen do 15. minuty. V tu chvíli dorovnal skóre svým prvním gólem v utkání Jakub Tatar. Semechničtí však prahli po vítězství. Rychlou odpověď měl připravenou domácí Aleš Steklík a poslal domácí naposledy v tomto utkání do vedení. To totiž vydrželo pouhých 22 vteřin, kdy znovu zaúřadoval Jakub Tatar a srovnal na 2:2. Do krušné tříminutovky domácích přispěl gólem Janoušek a minutu na to dovršil svůj hattrick Jakub Tatar.

Hosté, posilněni třemi rychlými góly z konce úvodního dějství, využili hned v začátku 2. třetiny dvě brankové příležitosti a tak šli do trháku. Za stavu 2:6 ale domácí zbraně nesložili, ve 32. minutě Verner snižoval na rozdíl jediného gólu. Výsledek 5:6 vydržel bohužel znovu jen chvíli. Za dvě minuty posílá Vacek, po přihrávce Jakuba Tatara (v zápase 3+3), hosty do znovu do dvoubrankového vedení. Poslední dějství, i díky tomu, že oba týmy nastoupily ve 12 lidech, bylo dlouho bezgólové. Nicméně Semechnice prahly alespoň po dorovnání, které bylo dnes opravdu velmi blízko, ale otevření zadních vrátek využili hosté třemi góly v závěru utkání. Kdo dnes zavítal na opočenský stadion, nemohl litovat. Patnáct branek doplnila i boxerská vsuvka domácího Rejchrta a 2 minuty před koncem utkání se připojili další kolegové v ostřejší šarvátce v pásmu domácích.

Ostatní výsledky

HC Trutnov – Spartak Nové Město n. M. 8:2, BK Nová Paka – HC Wikov Hronov 2:3 po prodl., SK Třebechovice p. O. – BK Nová Paka 1:2, Spartak Nové Město n. M. – HC Jaroměř 1:10, Stadion Nový Bydžov – HC Náchod 4:3.