KLM: Brzké předvánoční nadílky

DSCN8916RYCHNOVSKO – Předposlední hrací týden v tomto roce body našim týmům nepřinesl, spíše je soupeři obdarovali předčasnými vánočními nadílkami. Baroni schytali v Třebechovicích třináctigólový debakl a Semechnice po prohře s Náchodem inkasovali v Trutnově ještě o jeden gól více.

19. kolo

Sokol Semechnice – HC Náchod 4:8 (1:2, 1:5, 2:1)

Branky: 19. Haklička (Steklík, Verner), 23. Jičínský (Rejchrt, Zeman), 42. Rejchrt, 46. Steklík – 10. Kodym (Plíhal, Komárek), 12. Oppelt, 25. Macháň, 28. Kodym (Škoda, Macháň), 33. Komárek (Macháň), 37. Oppelt (Verner, Šimoníček), 38. Šimoníček, 44. Šimoníček (Škoda).

Rozhodčí: Machač – Horák, Vodička | vyloučení: 1:2 | využití: 0:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 50.

Sokol Semechnice: Janský (Kolbaba) – Zima, Šrenk, Bury, Mlateček, Haklička, Steklík, Cvejn, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

O vítězi utkání rozhodla znovu 2. třetina. Náchodští dorazili k utkání lehce oslabeni a tomu odpovídal i vstup do utkání. Oba týmy jakoby se nejdřív rozkoukávaly, kdo je více unavený z práce. Bezbrankový stav však ukončil v 10. minutě přesnou tečí Kodym a hosté šli do vedení. Dvě minuty na to si svou vlastní střelu dorazil Oppelt a bylo to 0:2. Jiskřičku naděje vykřesal Haklička po pěkném pasu Steklíka a tak se šlo do kabin za stavu 1:2 pro hosty.

Druhou třetinu však Náchod přidal na přesnosti a vyhrál ji 5:1. Třetí třetina pak vypadala podobně jako ta první. V pozvolnějším tempu se cítili lépe Semechničtí, Náchod měl sice stále střeleckou převahu, ale domácí zužitkovali nabídnuté šance a poslední dějství vyhráli 2:1. Nejdříve se trefil Rejchrt a o čtyři minuty později Steklík. Náchod tak odjel s plným bodovým ziskem za vítězství 8:4.

SK Třebechovice – HC Opočno 13:5 (4:0, 3:3, 6:2)

Branky: 3., 43. Hubáček, 13. Zahradník, 13., 60. Dittrich, 20. Hornyš, 23., 54. Drašnar, 24. Kudr, 38. Bartoň, 41., 59. Marša, 47. Šeda – 31. Řehák, 35., 54. Libnar, 40. Šafář, 51. Brožek.

Rozhodčí: Pahulák – Dudadík, Karous | vyloučení: 2:3 | využití: 0:0 | v oslabení: 1:0 | diváků: 90.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Jakl, Janoušek, Franc, Sajdl R., Žid, Kubíček, Řehák F., Srpek, Řehák J., Sajdl L., Mervart, Brožek, Lukášek, Šafář, Hejduk, Rail, Libnar, Škrabal.

Zápasy Baronů s Třebechovicemi byly vždy vyrovnané, což však neplatilo v utkání 19. kola. Čtyři góly Třebechovic v první třetině určily ráz dalšího průběhu zápasu. Přestože v prostřední části padlo na obou stranách po třech brankách, v třetí třetině Třebechovice znovu rozjely brankostroj a výsledkem byl pro Barony dvouciferný debakl.

20. kolo

HC Trutnov – Sokol Semechnice 14:5 (5:1, 7:1, 2:3)

Branky: 4. Smékal (Tatar Jak.), 12. Baudyš (Křížek), 13. Suvorov, 14. Synek (Junek, Tatar Jan), 18. Tatar Jan (Krsek, Synek), 22. Suvorov (Tatar Jan, Junek), 24. Špetla (Gabriel L., Gabriel D.), 28. Krsek (Smékal), 32. Gabriel L. (Tatar Jak.), 35. Krsek (Tatar Jan, Synek), 37. Gabriel L. (Junek, Smékal), 39. Smékal (Gabriel L.), 60. Smékal (Gabriel D.), 60. Suvorov (Křížek) – 13. Zeman (Jičínský), 33. Verner, 42. Verner (Jičínský, Stekík), 49. Steklík (Verner), 59. Cvejn (Čapek).

Rozhodčí: Padevět – Horina, Pechánek | vyloučení: 3:2 | využití: 1:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 100.

Sokol Semechnice: Kolbaba (21. Janský) – Zima, Bury, Haklička, Steklík, Cvejn, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Bartoň, Dvořák, Jičínský.

Z nedělního výletu do Trutnova si semechničtí hokejisté přivezli příděl čtrnácti branek. Trutnov posilněn hráči ze svého A týmu držel od začátku otěže zápasu ve svých rukou.

Po 12 minutách už to bylo 2:0 pro domácí. Ve 13. minutě ještě zadělal na drama Zeman, když zužitkoval přečíslení 2 na 1. Poté ale pláchl po křídle Suvorov a překvapil Kolbabu střelou po zemi na bližší tyč. Poté domácí přidali ještě dvě branky a do kabin se šlo za stavu 5:1. Do druhé třetiny hosté nastoupili už s Janským v brance. Tomu ale neprůstřelnost vydržela něco přes minutu, když se z gólu radoval znovu Suvorov. Druhá třetina výsledkově potvrdila, že tyhle části utkání Sokol zvládá ze všech nejhůře. Inkasoval hned sedmkrát a v Nové Pace už se báli, že přijdou o nejvyšší výhru v sezoně (Sokol – Paka 1:17). V závěrečné třetině domácí povolili na razanci a zápasem se spíše bavili.

Ostatní výsledky

Spartak Nové Město n. M. – HC Trutnov 5:3, HC Wikov Hronov – BK Nová Paka 4:7, BK Nová Paka – SK Třebechovice 6:0, HC Jaroměř – Spartak Nové Město n. M. 7:6, HC Náchod – Stadion Nový Bydžov 1:10.